Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Opinia na podstawie zdjęc RTG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rysiulszmergiel



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 5:54 pm    Temat postu: Opinia na podstawie zdjęc RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie mam 27 lat i zwracam się z takim problemem. Uprawiam sporty (siłownia, rower,basen) czasami doznaje kręczu szyi który mija po jakiś paru dniach i w związku z tym mam pytanie Czy jest możliwość aby jakoś tego unikać?Zauwazyłem iż jak czasami mnie "przewieje"na drugi dzień bolą mnie lekko plecy i mam problemy ze skręcaniem głowy w prawo, moge ją skręcać do pewnego momentu później już odczuwam ból. Ból odczuwam poniżej dolnej lewej łopatki, czasami czuje mrowienie, drętwienie lewej reki jednakże jest ona wpełni sprawna i nie odczuwam aby była słabsza niż prawa(jstem praworęczny) może to niedobór magnezu w diecie.
Chciałem dodać tylko iz ten kręcz szyi miałem w ciągu życia może z 3 razy zawsze podczas okresów przejściowych zimia-wiosna, lato jesien
Poniżej przedstawiam zdjęcia RTG odcinka szyjnego wraz z opisem

Http://img291.imageshack.us/img291/5069/gnyk.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/1969/gnykfront.jpg

Opis do w/w zdjęcia RTG : Zniesienie lordozy szyjnej. Nie uwidoczniono zmian kostnych pourazowych kręgosłupa szyjnego.

Mam takie skromne pytanie czy jest możliwość aby jakoś unikać tych kręczów lub jakoś je zaleczyć?Aktualnie jestem w trakcie przerwy do ok września z treningami. Teraz zamierzam tylko chodzić na basen,czasami rower i bieganie.Na jesieni zamierzam znowu wrócić do siłowni i może boksu lub judo.
Czy są jakieś przeciwskazania na co zwracać uwagę ?I tak wybiorę się do neurologa w tej sprawie.

Dziękuje serdecznie za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group