Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oparzenie słoneczne stóp, kiedy przejdzie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cypus



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 1:21 pm    Temat postu: Oparzenie słoneczne stóp, kiedy przejdzie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Byłem nad morzem i tak wyszło, że doznałem oparzenia stóp, pleców, brzucha... Najbardziej jednak chyba oberwało się stopą. Są mocno zaczerwienione, bardzo boli przy dotknięciu, nie mogę chodzić bo boli, ponieważ skóra pracuje w tym miejscu.
Poparzenia doznałem w czwartek. Tego samego dnia po przyjechaniu do domu od razu spryskałem Panthenolem, wziąłem chłodny prysznic.
Codziennie teraz pryskam kilka razy dziennie panthenolem.
Ogólnie jak sobie leże czy siedzę w bezruchu to mnie nie boli, jedynie przy nawet najmniejszym dotknięciu.
W poniedziałek mam do pracy i tak się zastanawiam czy mi przejdzie?
Próbowałem ubrać skarpetę, strasznie bolało przy ubieraniu, jak już się udało to przy chodzeniu ciągły ból przy ruchu. Nie dam chyba rady tak iść do pracy jak się sytuacja nie poprawi.
Ogólnie mam taki charakter pracy, że muszę mieć skarpety i obuwie.
Chciałbym się Państwa poradzić co można zrobić jeszcze i czy do poniedziałku jest szansa, że przestanie boleć przy dotykaniu oparzonej skóry?
W załączeniu przesyłam zdjęcie jednej oparzonej stopy, druga w podobnym stanie...
-> http://images62.fotosik.pl/1/17bd1307dea3c22a.jpg
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
zalec prócz pantenolu używać chłodzących żeli na oparzenia (np. firmy Soraya) i cały czas wietrzyć stopy. Proszę nie zakładać skarpet ani butów, ale cały czas pozwalać stopom odpoczywać. Do poniedziałku powinno się poprawić, jednakże jak nie odczuje Pan poprawy proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cypus



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedz.
Na szczęście udało mi się zagoić oparzenie do tego stopnia aby ubrać skarpety i iść do pracy. Już jest co raz lepiej, skóra już nie piecze ani nie boli.
Pomógł Pantenol w piance i maść Dermazin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sam panthenol to średni pomysł na oparzenia słoneczne, strasznie piecze i dodatkowo grzeje po nałożeniu. Ja także polecam żele chłodzące lub inne kosmetyki przeznaczone do łagodzenia skutków poparzenia słonecznego, lub tzw "po opalaniu". Często obok phantenolu zawierają substancje chłodzące i łagodzące ból. Wystarczy zajrzeć do pierwszej lepszej drogerii. Już nie raz bardzo mi pomogły. Wypróbowałam zarówno pianki jak i żele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group