Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Okulary / soczewki

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majja
Gość









PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 9:51 am    Temat postu: Okulary / soczewki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
nie nosze okularow korekcyjnych ale duzo czasu spedzam przy komputerze w domu i w pracy i slyszalam, ze sa jakies okulary, ktore usuwaja refleksy z monitora, powoduja mniejsze zmeczenie oczu, nie wiem, moze zmniejszaja docieranie promieniowania do oka?
jednak zdania sa podzielone, podobno zle dobrane moga tez szkodzic?
wiecie cos moze na ten temat?
pozdrawiam
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak masz racje źle dobrane okulary mogą naprawde pogorszyć wzrok (nawet go dość znacznie zepsuć).

To ze nie masz wady wzroku nie oznacza że nie możesz nosić okularów. od dawna mozna u kazdeg opyka zamowić okulary ze zwyklymi szkłami (mała szybka w oprawce Razz) nie mająca żadnego znaczenia leczniczego ani też co naważniejsze nie szkodzą (czlyli sa tak zrobione że nie znieksztalcaja obrazu w żaden sposobów).

To o czym piszesz nazywa sie "antyrefleks" jest to specialna powłoczka (nie widoczna) ktora ma za zadanie odbijać nadmiar światła, np z jadacych samochodów z naprzeciwka, czy wlaśnie monitora. Moza zamówić go sobie do zwykłych szkieł jak i do korekcyjnych (w tej chwili nie jest to żaden problem, a cena oczywiście wacha sie w zalezności od optyka, ale w granicach 50 do 120 zł powinneś dostac bez problemu)

Napisaalę o antyrefleksie i promienowaniu z monitora, wiesz juz że antyrefleks odbija nadmiar jaskrawego światła, ale monitoy wydaja jszcze jedno promeniowanie. promieniowanie elektromagnetyczne. Nowoczesne monitory maja ograniczenia oraz atesty w tej kwesti. Chodz nadal kilku godzinne śleczenie przy monitorze nie jest wcale tak zdrowe. Tego promieniowania nie zatrzymasz okularami. Bo ono wcale nie dziala szczególnie na wzrok (chodz tez ma na niego wpływ). Jedyny sposobem na uniknięcie nadmiernego promieniowania elektromagnetycznego, jest ograniczenie ilosci godzin przy sprzęcie praz zakup nowoczejsnego sprzętu. (technika idzie do przodu i to dość szyko, monitory z przed 6 lat sa jak nabardziej sprawne i nie można im zarzucić nic złego, ale gdy sie popatrzy na coś co wyszło już rok temu i sie porówna je to widać róznice - i to nie tylko w bajerach które rzekomo ten monior ma Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfu



Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 6:57 pm    Temat postu: Jaskra a soczewki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy jaskra eliminuje noszenie soczewek kontaktowych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podobno po konsultacji i dokładnych badaniach okulisty może nosić soczewki kontaktowe. ale takich rzeczy trzeba się dowiadywać bezpośrednio u okulisty, bo każdy przypadek jest inny
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć to dawny post to trudno mi pominąć go. Jaskra niestety eliminuje możliwość noszenia soczewek kontaktowych. Żaden okulista ani optometrysta nie weźmie na siebie odpowiedzialności za ewentualne powikłania. Przeciwwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych (w innym celu niż leczniczy) jest nawet zwykły katar czy przeziębienie. Jakby nie patrzeć soczewka to ciało obce w oku które może podrażniać, poza tym niesie ze sobą możliwość powikłań w przypadku niewłaściwej
pielęgnacji. Powikłaniami może być: od zwykłego zapalenia po nawet utratę wzroku . Jaskra sama w sobie niesie prawdopodobieństwo uszkodzenia wzroku, po co jeszcze dodatkowo kusić los? Głównym objawem jaskry jest zwiększone ciśnienie śródgałkowe, które można jeszcze zwiększyć nosząc soczewki kontaktowe.
Jaskra jest jednym z głównych przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 1:52 pm    Temat postu: Soczewki Kontaktowe - pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ... ostatnio zakupiłem sobie 1 soczewkę kolorową "zerówkę". Mam taki problem, że po założeniu widzę odcień koloru w jakim jest soczewka. Czy to wpłynie na moje zdrowie ? Proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to coś jest nie tak. ja miałam kolorowe soczewki i widziałam zupelnie normalnie.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 1:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żadnych soczewek nie wolno kupować na własną rękę. Zawsze należy w celu doboru udać się do specjalisty, nawet, jeśli ma się soczewkę z zerową mocą. Każda soczewka ma oprócz średnicy także krzywiznę. Źle dobrane soczewki kontaktowe mogą doprowadzić do poważnych powikłań a z tego co wnioskuję, kolorowa soczewka nie została dobrana przez specjalistę, nikt też nie ocenił jak zachowuje się i leży na oku. Teraz taką soczewkę można tylko wyrzucić a po następne udać się do dobrego salonu w którym odpowiednio dobiorą oraz nauczą obchodzenia się z soczewkami (pielęgnacja, zakładanie i zdejmowanie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak człowieka wyedukują to dopiero można kupować on-line. Pod warunkiem, że się wie jakie dokładnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aino



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecinek
PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 10:55 am    Temat postu: Okulary dla dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, ze dzieciom nie powinno się kupować okularów korekcyjnych, bo moze to tylko pogłębic ich wadę? Od którego roku życia mogą w takim razie nosić okulary?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group