Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Okulary do pracy przy komputerze

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
technikt



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 2:48 pm    Temat postu: Okulary do pracy przy komputerze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym sobie sprawić jakieś okulary przeznaczone do pracy przy komputerze, 0 dioptrii z warstwą polaryzacyjną i antyodblaskową.

I mam odnośnie tego pytanie,czy faktycznie trzeba udać się do optyka i zamówić indywidualnie takie okulary?Jak to wygląda?Czy można iść do dowolnego optyka?


Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 7:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama idea kupowania gotowych już okularów, wydaje mi sie dość pokrętna i nie profesjonalna.

Nosze okulary od 6 roku życia, wszyscy lekarze okuliści dostają spazmów gdy słyszą o kupowaniu okularów np. na bazarkach, gdzie przymierza sie w których lepiej sie widzi i takie sie kupuje za 40 zł.

Niestety okulary kosztują, zazwyczaj z dobrymi oprawkami jest to 160 zł. To co Ty chcesz, ze średniej klasy oprawkami wyniesie tyle samo, z leprzymi około 200 i ponad.
Na bazarkach "nieby" takie można kupić za około 80.
Lecz nikt nie da Ci gwarancji iż nie popsujesz sobie wzroku przez to, tak na dobrą sprawe to masz jedynie zapewnienie sprzedającego, który mógl kończyć podstawówke w rzeczywistości, że to Ci nie zaszkodzi a wręcz pomorze.

U optyka masz gwarnacje zakłądu oraz kfalifikacje osób pracujących tam, trzeba skończyć studia wyższe aby móc być obtykiem.
W większości zakładów optycznych w duzych miastach - oraz coraz więcej w mniejszych także, można za niewielką opłatą zrobić badania komputerowe oka, kosztuje około 30 zł, trwa 20 sekund, a masz pełen obraz twojego stanu wzroku. Badania wykonują lekarze okuliści, których zakłady zatrudniają, jest to opłacalne dla nich, na miejscu można zrobić profejonalne badanie i kupić okulary dokładnie takie jak potrzebujesz.

Jeżeli szukasz okularów do pracy przy komputerze, warto jednak wliczyć to w koszty pracy i udac sie do porzadnego optyka, nie chodzi mi tutaj o najdroższego, bo wcale najdroższe nie oznacza najleprze.
Chodzi mi tutaj raczej o kfalifikacje i renome.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.Mam jeszcze takie pytanko,jeśli powiem optykowi że chce okulary do komputera,to on juz bedzie wiedzial ze maja byc z warstwą polaryzacyjną i antyodblaskową,czy musze mu powiedzieć o tym?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinien takie zaproponować, lecz jeżeli nadmienisz mu że chodzi Ci o coś tak konkretnego myśle że raz dwa ustalicie co to ma być, jak ma wyglądć i w jakim przedziale cenowym.

Możesz najpierw zapytać co on zaproponuje do pracy z komputerem, a potem powiedzieć że interesuje Cie konkretnie warstwa polaryzacyjna i antyodblaskowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 6:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

są takie "szybki" na ekran monitora które chronią wzrok. nie wiem w jakiej są cenie. ale i tak podobno komputer jest zdrowszy od telewizora- tak prawią naukowcy Very Happy

no ale przynajmniej ja jak siedzę dużo przy komputerze nie bolą mnie oczy, a przy telewziorze nawet z większej odległości - tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod koniec lat 90 wycofane z zastosowania.

Pogarszają obraz oraz męczą wzrok, a miały te osłonki niwelować promieniowanie które emotowały monitory.

Obecnie monitory spełniają takie normy iż nie są szkodliwe pod względem emitowania promieniowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to rychło w czas się obudziłam:PRazz to jak to się stało, że ja teraz jakoś niedawno słyszałam... Rolling Eyes nieważne.

zamotana chyba troszkę jestem:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dharia16



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej chcialam sie dowieziec czy bez wady wzroku moge stosowac okulary kiedy siedze przy komputerze ?? jestem w tech-informatycznym i bardzo duzo czasu spedzam przed komputerem w szkole od 2-4 godz i po powrocie do domu ok 7-9 godz. w weekendy prawie caly dzien... nie chciala bym sobie popsuc wzroku... z gory dziekuje za rade:) Serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 4:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jasne, że możesz. zerówki z odpowiednią powłoką :)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pieprz_z_solą



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie ja też się zastanawiam nad tym czy się nie zaopatrzyć w takie okulary. Może ktoś z was je ma i się podzieli wrażeniami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group