Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Okropne bóle szczękowo-zębowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Denis_Grusz



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:43 am    Temat postu: Okropne bóle szczękowo-zębowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kilka dni temu rozbolał mnie ząb. Nie myślałem że jest to coś poważnego. Wybrałem się do dentysty na wizytę. Zrobiłem przeswietlenie 2 zębów które najprawdopodobniej mogły wywoływać ból. Dentystka wykonała swoją powinność, lecz ból nie ustawał ... wręcz przeciwnie, z dnia na dzień się nasilał.
Dzisiaj już ból jest nie do wytrzymania, nawet środki przeciwbólowe nie przynoszą należytego efektu.
Byłem u kilku lekarzy lecz cały czas dostaję skierowania do innych specjalistów. Mniemam że problem nie leży w zębie, tylko są inne przyczyny bólów.
Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem, albo może cokolwiek powiedzieć na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc, wskazówki itp.

Z góry dziekuje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mezurashii



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze. Robimy duże zdjęcie tzw.pantomogram,żeby było widać wszystko co się dzieje w jamie ustnej.Czasem dolegliwości pochodzą z innego miejsca niż sie spodziewamy:)
Po drugie,jeżeli lekarz wykluczy przyczyny zębowe np.żle wykonane lecz.kanałowe,oraz zęby ósme których Ty nie widzisz,a są jeszcze niewyrośnięte i nie przebiły się przez dziąsła bo są zablokowane (najczęstsza przyczyna bólu) to istnieje jeszcze jedna możliwość- stawy skroniowo żuchwowe potwornie bolą.Nie wiadomo czy pęka łeb,czy bolą zęby,ucho szyja.....Wtedy do ortodonty lub protetyka w zależności od wieku. prześwietlenie stawów jest dość drogie , ale widać czy jest z nimi problem.Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group