Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie pigulek

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marikaz



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedyś dawno dawno brałam tabletki antykoncepcyjne- 1 rok...po odstawieniu tabletek nie miałam okresu 8 miesięcy ;/ musiałam się leczyć przyjmować bolesne zastrzyki w tyłek... coś okropnego;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest kwestia osobnicza. U większości pacjentek nie ma tak długotrwałych zaburzeń po odstawieniu antykoncepcji. Aczkolwiek się zdarzają.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pablito88



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
dziewczyna brała tabletki Cilest, jedno opakowanie. Skończyła je brać 15 sierpnia, a 17 dostała krwawienia. Minął juz ponad miesiąc a okresu nie ma. Współżyliśmy w tym czasie, zawsze z prezerwatywą. Możliwe ze po tych tabletkach spóźnia jej się teraz okres?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile dni trwały Twoje cykle przed zastowaniem tabletek?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pablito88



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

juz niewazne, dostala okres
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ame-pot



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie odstawiłam diane -35 i teraz boje si powrotu "do normalności" ;/ Kilka lat wcześniej brałam Cilest i to była jakaś porażka :/ chyba dopiero po roku zaczęlam mieć normalnie okres - dość regularnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda29999@wp.pl



Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taka sprawa. w sobotę biorę ostatnią tabletkę novynette, po której chcialabym odstawic pigułki po 3 latach brania. czy kochając się w sobotę przy ostatniej(bez dodatkowego zabezpieczenia) jakas szansa na ciąże jest ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 4:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli nie przyjmiesz tabletki z nowego blistra, moze nastapic tzw wyrzut komorki jajowej w dniu w ktorym powinnas przyjac tabletke z nowego blistra. Plemniki w sprzyjajacych warunkach, przy ich bardzo dobrej kondycji moga przezyc maksymalnie 5-7 dni, wiec teoretycznie zagrozenia nie ma. Aczkolwiek ja osobiscie bym nie ryzykowala.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rihanna



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 5:34 pm    Temat postu: odstawienie tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej Wink

chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne. Biore je ponad rok (Lesinelle) ale troche się boje bo mam częste bóle głowy, bóle łydek i libido mi ogromnie zmalało. Kiedy byłam u lekarza to 'zbagatelizował' sprawe powiedział że te tabletki mają najmniejszą zawartość (już nie pamiętam nazwy) hormonu czy coś w tym rodzaju i że innych raczej mi nie przepisze, mam teraz pierwszy dzień krwawienia, we wtorek powinnam brać tabletke ale już nie chce... czytałam o minusach odstawienia tabletek: paskudna cera, mniejsze piersi, przetłuszczające się włosy.... i pomyślałam że może któraś z was doradzi mi co mam zrobić?

Wink)
pozdrawiam ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
.....



Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 4:12 pm    Temat postu: PO ODSTAWIENIU TABLETEK SPÓŹNIA MI SIĘ OKRES Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
ponad rok brałam tabletki antykoncepcyjne "Rigevidon". Okres z odstawienia był regularnie, następnie pierwszy "normalny" okres pojawił się w 23 dniu cyklu i teraz powinien przyjść drugi "normalny" okres i go nie ma, a dziś mija 30 dzień cyklu.. współżyłam z narzeczonym, zabezpieczaliśmy się, jednak był też pare razy stosunek przerywany, nigdy we mnie nie skończył, jednak ryzyko zawsze jest.. Nie wiem czy mam się martwić o ciąże czy raczej o to, że okres będzie nieregularny przez odstawienie tabletek.. Do ilu dni może się dalej spóźniać? Czy to normalne po odstawieniu, biorąc pod uwagę, że pierwszy okres pojawił się w 23 dniu cyklu?

Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group