Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie pigulek

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo czasem zdarza się do zapłodnieniadochodzi nie w jajowodzie tylko juz w jamie macicy. ale to się bardzo rzadko zdarza. W praktyce wygląda to tak, ze test jest wiarygodny dopiero po tych mnimum 14-16 dniach. Ty zrobiłaś go już po tych 16 dniach więc jest wiarygodny.

Co do owulacji..Zależy kiedy wystąpiła. Jeśli w okolicach dnia stosunku(do3-5 dni) to właśnie ciąży wykluczyć nie można...

Jeśli później to jak najbardziej można ciąże wykluczyć.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
evetka



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosunek był 19 grudnia a owulacje miałam 5 stycznia (przezroczysty, ciągnący się śluz jakby białko kurze) więc myśle że to była owulacja bo co by to innego mogło być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie owulacja. sluz o ktorym piszesz oznacza dni płodne a owulacja objawia sie głownie kłuciem w jajnikach. no sluzem tez ale przewazne kłucie sygnalizuje ze jajeczko peka Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwiatuszek10



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Minelo ponad pol roku, odkad odstawilam tabletki. Po odstawieniu praktycznie od poczatku mialam klopoty z regularnoscia.
Czy mimo dosc krotkiego brania tabletek (7 miesiecy) moze miec ono jeszcze wplyw na moje cykle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem juz trzeci dzień od odstawienia tabletek, które żazywam na bolące miesiączki okres ostatnio dostaje na 4 lub 5 dzień od odstawienia tabletek, wcześniej miałam już na 3 dzień od odstawienia od wczoraj strasznie mnie boli brzuch jak na okres jak bym go już miała dostać a tu go nie ma, brzuch mam powiększony trochę się nie pokoje bo wcześniej mnie brzuch tak nie bolał przed @ do stosunku nie doszło żadnego jedynie przytulanie w ubraniach dwa miesiące temu oraz leżenie przytuleni do siebie chłopak w spodenkach ja w legginsach miałam już 2 okresy ale były krótsze czy to zmiany hormonalne że okres mam krótszy i dostaje później,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak...A czego się spodziewałaś? Zażywasz hormony które po pierwsze blokują owulację, po drugie redukują grubość błony śluzowej jamy macicy..Trudno żeby krwawienie z odstawienia było tak samo obfite i trwały tyle samo dni co miesiączka...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 5:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy krwawienie z odstawienia może trwać pół dnia i się zbliżać do konca jeśli by tak było czy był by to wynik zaburzeń hormonalnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 1:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od wielu czynników...Nie spotkalam się jeszcze żeby krwawienie z odstawienia trwało krócej niż 2-3 dni...

A które to jest opakowanie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Mar 20, 2011 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1,5 roku stosuje te tabletki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kiedykolwiek robiłaś przerwę?Jeśli nie, to proponuje zrobić przerwę 3miesiące i w tym czasie zabezpieczać się metodami barierowymi i wykonać badania: morfologia, aptt, alat, aspat.
W ciągu tych 3 miesięcy poobserwować organizm. Czy miesiączki są obfite, normalnie wyglądające. Jeśli badania wyjdą ok i wszystko wróci do normy, to nic złego się nie dzieje i można do tabletek powrócić.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group