Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie pigulek

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 1:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie, żebyś czuła jakieś objawy ciąży. To już by był 3 miesiąc, brzuszek by rósł, nudności, zawroty głowy.

Brałaś tabletki, to świetne zabezpieczenie. Nie ma się czym martwić.
Jeżeli chcesz się sama przekonać, zrób test.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ile czasu musi uplynac zeby moj okres wrocil do normy?i czy mozliwe jest ze moge byc w ciazy? gdybym byla w ciaz yto bylby juz ok. 12 tydzien a ja nie odczuwam nudnosci ani niczego takiego..jedynym problemem jest okres...kurcze musze isc do ginekologa ale jak zwykle w przychodni kolejka:/dlatego tez jesli ktos moglby mi udzielic odpowiedzi bylabym bardzo wdzieczna!:)przezto wszystko zaczynam myslec ze jestem w ciazy stresuje mnie ta sytuacja:(dlatego tez mam 2 pytania:ile czasu musi uplynac zeby zaczac normalnie miesiaczkowac i jakie sa objawy ciazy ok. 10- 12 tygodnia:)dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam:)

W ciąży napewno nie jesteś. Wiadomo po odstawieniu tabletek automatycznie wywołałaś krwawienie. Teraz organizm sam musi pracować, bez pomocy codziennie dostarczanych hormonów, brak miesiączki, lub jej zmiana w czasie jest normalnym skutkiem odstawienia tabletek. Tak jak wyżej pisano, do 3 miesięcy może sie taki stan utrzymywać, nie ma się co denerwować, ponieważ taka jest reakcja organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co do 12 tyg. to masz racje widoczny byłby brzuszek i byś odczuwała kilka rzeczy związanych z ciążą(zmeczenie,nudnosci,ospałość,itp),poniewaz moja siostra jest w 12 tyg. i ma uczucie napiętego brzuszka, troszke jest widoczny,i tego typu objawy,...a wiec głowka do gory i niezadreczaj sie tak<przytul>:)tylko ciesz sie zyciem Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa1986



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 9:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi:) Bylam dzis u ginekologa.Nie jestem w ciazy, lekarz zrobil mi usg dopochwowe, zeby potwierdzic w 100% jej brak. Powiedzial, ze zatrzymanie miesiaczki zdarza sie dosyc czesto po odstawieniu tabletek, dostalam zastrzyki z progesteronu ktore mam brac na wywolanie okresu a potem zaczynam znowu pigulki:)Tak tylko chcialam napisac zeby dziewczyny ktroe maja podobny problem mogly poczytac i sie uspokoic:)Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc:)Buziaki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
XXX
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie zwiazane z odstawieniem pigulek.
otoz starajac sie z mezem o ciaze - miesiac temu(7.0Cool odstawilam pigulki, tydzien pozniej pojawily sie moje normalne objawy poprzedzajace okres(nastroje i powazne pogorszenie cery co u mnie wystepuje zawsze przed i na czas okresu) i.. zero krwawienia, po dwoch dniach cera wrocila do normy. potem co tydzien robilismy test, ale nie bylo wyniku pozytywnego.
okolo tygodnia temu zaczelam odczuwac bol w podbrzuszu, podobny do okresowego, ale - jako ze bardzo rzadko odczuwalam bol przy okresie i jesli to dzien/dwa lekkiego, i nigdy owulacyjnego to ten mnie zdziwil. a mimo braku krwawienia - trwa juz kilka dni. co do sluzu - zaczal sie pojawiac jak przy plodnych dniach, z tym ze dwa dni temu jakby czyms zabrudzony. szyjka macicy twarda, bol pojawia sie albo centralnie, albo po bokach, raz z lewej raz z prawej(nie jest jakis intensywny, raczej jak przy biegunce, nieco klujacy, napiety - wyraznie czuje moment kiedy puszcza, kilka razy dziennie sie nasila).
nie wiem co o tym myslec, poza tym ze organizm wraca do normy po hormonach, ale macie moze jakis pomysl mimo tego chaosu?
pozdrawiam
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiem ci na moim przykładzie. Przestałam brać proszki anty w listopadzie i do tej pory mam problemy z okresami. średnia mojego cyklu to 41 dni ale zdarza się że nie mam okresu przez 2 miesiąc. Robiłam badanie na poziom hormonów i niby wszystko jest w porządku ale 2 miesiące temu wykryto u mnie torbiel. I znów proszki. Po 2 miesiącach brania proszków torbiel zniknął ale okres pojawił sie dopiero po 39 dniach. Ginekolog który robił mi usg tv w poniedziałek (04.09) powiedział że trzeba będzie okres wywołac. Na szczęście sam pryszedłSmileSmile
Wieć powiem Tobie tak: okres może szwankowac nawet przez 2 lata po odstawieniu pigułek. Jeżeli staracie się z mężem o dziecko to radze poradzić się ginekologa bo z poczęciem teraz może być kłopot. Nie chce Cię straszyć czy coś w tym stylu, ale naprawde może byc trudno o poczęcie. Tak jak móiwie, proponuje porade i ginekologa i obserwacje cyklu.
Pozdrawiam
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xxx
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile dzieki za info

tylko co z tymi bolami? troche mi psuja nastroj przy staraniu sie o baby Smile

[pytam tu bo na razie do lekarza isc nie mam jak, na emigracji(uk) trafilam na dwoch(z dwoch) ktorzy byli a-kompetentni w nawet drobnych sprawach..
(takie lekko off-topic porownanie - w polsce chyba tylko raz i to u ogolnego lekarza trafilam na otwieranie encyklopedii przy popularnym leku, reszta wiedziala wszystko z doswiadczenia i na wyrywki o lekach, objawach i to najczesciej skutecznie,
tu zas - juz za pierwsza wizyta baba gdy jej wymienilam nazwe "evra" stwierdzila ze nie zna (nie spotkalam w polsce ginekologa ktory by nie znal tych plastrow), a minute pozniej komputer jej mowi ze te plastry sie co 24h zmienia O_o

tak czy siak, bole bolami, maz sie niepokoi a ja uspokajac dwoch osob nie lubie gdy ta druga to ja i to niewiedzaca-nic-ja Smile

jakie moga byc powody? nawet nie zwiazane z ciaza, zwyczajnie - powody bolu w tych rejonach?
Powrót do góry
atomowka
Gość









PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 11:43 am    Temat postu: zastrzyk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaki zastrzyk w brzuch moge dostac u ginekologa
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 1:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Depo-Provera&reg;

Działanie
Syntetyczna pochodna progesteronu o silniejszym od niego działaniu gestagennym. Nie wykazuje aktywności estrogennej, działanie androgenne leku można uznać za znikome. Stosowany w odpowiednich dawkach, hamuje wydzielanie gonadotropin przysadkowych, co zapobiega dojrzewaniu pęcherzyków Graffa i powoduje brak jajeczkowania u kobiet w wieku rozrodczym. Stosowany w odpowiednich dawkach, hamuje czynność komórek Leydiga u mężczyzn. Podobnie jak progesteron, podwyższa temperaturę ciała. Po podaniu domięśniowym uwalnia się powoli, co zapewnia długo utrzymujące się stężenie leku. Maksymalne stężenie uzyskuje się po 4-20 dniach. W 90-95% wiąże się z białkami osocza. Przenika przez barierę krew-mózg i do mleka matki. T0,5 wynosi około 6 tygodni. Wydalany jest głównie z kałem; około 44% leku wydalane jest z moczem w postaci nie zmienionej.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na medroksyprogesteron. Ciąża lub jej podejrzenie. Krwawienia z dróg rodnych o niewyjaśnionej etiologii. Nowotwór złośliwy sutka lub narządu rodnego lub jego podejrzenie. Zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe (aktualne oraz w wywiadzie), zaburzenia krążenia mózgowego. Poważne upośledzenie czynności wątroby. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią przed upływem 6 tyg. od porodu.


Działania niepożądane
Mogą wystąpić: odczyny anafilaktyczne, powikłania zakrzepowo-zatorowe, objawy ze strony o.u.n. (m.in. wzmożona pobudliwość, bezsenność, senność, męczliwość, depresja, ból i zawroty głowy), nudności i wymioty, zmiany skórne (pokrzywka, świąd, osutka, trądzik, hirsutyzm, utrata włosów), tkliwość gruczołów sutkowych i mlekotok, podwyższenie temperatury ciała, zmiana masy ciała.

Dawkowanie
Głęboko domięśniowo: 150 mg co 3 miesiące. Pierwszą iniekcję zaleca się podać w ciągu 5 dni po normalnym krwawieniu miesiączkowym; w ciągu 5 dni po porodzie, jeśli pacjentka nie karmi piersią lub w ciągu 6 tyg. po porodzie, jeśli pacjentka karmi piersią.




Myślę, że dostałaś obszerną odpowiedź
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anitaaa



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:) Moze zaczne od tego ze od pierwszego dnia krawienia rozpoczelam brac pierwsze opakowanie tabletek Cilest, zjadłam juz 15 tabletek, jednak do tej pory mam lekkie krawienie a raczej nie krawienie tylko brązowa wydzieline z domieszką krwi i też zle sie po nich czuje wczoraj i dzisiaj brało mnie na wymioty, mam napady goraca i boli mnie glowa. I stad moje pytania:
- czy te objawy moga byc wywołane braniem tabletek Rolling Eyes
- czy uwazacie ze powinnam przestać je brać?
- czy moge przerwać branie tabletek jesli nie skonczylam calego opakowania?
-czy jak przestałabym brac teraz to czy dostane normalnie okres?
Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co robic (bo te objawy chyba nie zwiastuja ciazy jak sądzicie)dziekuje z gory za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Strona 2 z 21

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group