Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstawienie pigulek

Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lepa_
Gość









PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 3:33 am    Temat postu: Odstawienie pigulek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, brałam tabletki przez 4 miesiące, a następnie z nich zrezygnowałam stosując od początku nowego cyklu tylko prezerwatywy. Jak to się ma do mojego cylku? Czy ulega, a właściwie czy może ulec opóźnieniu?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas powrotu do normlanego cyklu zależy od organizmu oraz od wielu rożnych czynników. Przyjęcie każdego hormonu (jednej tabletki) powoduje oszukanie organizmu iż jest w stanie ciąży, więc teoretycznie nawet po zażyciu jednej tabletki cykl może sie przesunać. Powrót po kuracji 2 letniej nie trwa więcej niż 6 miesięcy. Więc po 4 miesiącach okres powrotu do normlaności powinien wynieść nie więcej niż miesiąc, chodz pewnego nic nie ma, w razie niepewności bądz też przedłużajacego sie okresu niestabilności menstruacji idz do lekarza. On rozwieje wszystkie wątpliwości Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kredka



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 5:30 pm    Temat postu: Odstawiłam tabletki i co teraz??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze o pomoc! Odstawiłam tabletki (cilest) 18.11.2005 i już nie biorę. a od tego czasu kochałam sie z moim chłopakiem bez zabespieczenia.Nie mam pojęcia kiedy mam dni płodne.Czy mogę być w ciąży?????Proszę pomocy!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mila
Gość









PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 3:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam sie, ze nikt z forum tego nie wie Confused Kup test, i jesli nie chcesz miec dzieci rowniez gumki Wink
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po tabletkach do plodnosci wraca sie około 3 do 6 miesiecy. więc prawdopodobieńswo ciazy jest male Wink Dla pewności zrób ten test Wink a następnym razem zabezpieczcie sie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kredka



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Nie wiedziałam już co mam myśleć bo każdy co innego piszle.Byłam bardzo przerażona a gdy bym byla w ciąży to bym bardzo sie ucieszyła. No nie wiem co myśleć bo na test jeszcze za wcześnie. I bardzo sie stresuje. A poza tym jakoś dziwnie sie czuje , może po odstawieniu tabletek. Brzuch mnie boli , zawroty głowy mam i jajniki mnie bołą.Zobaczymy.Jak możecie to odpiszcie pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa1986



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 9:58 am    Temat postu: Odstawienie pigulek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc.Mam pytanie, jesli ktos moglby mi odpowiedziec to bylabym barezo bardzo wdzieczna:)Przez rok bralam pigulki antykoncepcyjne, ktore odstawilam poczatkiem czerwca gdyz jechalam na ponad 2 miesiace za granice bez chlopaka i byly mi niepotrzebne. Sek w tym, ze dostalam pierwszy okres po zakonczeniu opakowania ale nastepnego juz nie!SadI stad moje pytanie:ile czasu musi uplynac zeby moj okres wrocil do normy?i czy mozliwe jest ze moge byc w ciazy? gdybym byla w ciaz yto bylby juz ok. 12 tydzien a ja nie odczuwam nudnosci ani niczego takiego..jedynym problemem jest okres...kurcze musze isc do ginekologa ale jak zwykle w przychodni kolejka:/dlatego tez jesli ktos moglby mi udzielic odpowiedzi bylabym bardzo wdzieczna!:)przezto wszystko zaczynam myslec ze jestem w ciazy stresuje mnie ta sytuacja:(dlatego tez mam 2 pytania:ile czasu musi uplynac zeby zaczac normalnie miesiaczkowac i jakie sa objawy ciazy ok. 10- 12 tygodnia:)dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:) moim zdaniem w ciąży nie jesteś,poprostu chormonki wracają "na miejsce" to znaczy organizm musi sie przystosowac do braku dodatkowej dawki chormonow i dlatego mozesz miec nieregularne miesiaczki,lub ich brak.Najlepiej skonsultuj sie z lekarzem,wtedy rozwieją sie twoje watpliwosci.A ciąza w tym przypadku jest tu wykluczona(chyba ze odstawiłaś tabletki kochajac sie jeszcze ze swoim chlopakiem).
A zamartwianie sie w niczym nie pomoze,tylko opozni oczekiwany okresik:).Poczytaj sobie podobne komentarze, ktore juz sie tutaj znajduja,moze ktos mial podobna sytuacje:).Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki są bardzo dobrym zabezpieczeniem. Uważam, że nie jesteś w ciaży.
Po odstawieniu tabletek, takie cuda mogą się zdarzyć Wink Więc nie obawiaj się.

Wydaje mi się, że miesiączka powinna wrócić po maksymalnie trzech miesiącach do normy. Jeżeli nie, zgłoś się do lekarza.

Nawet po odstawieniu tabletek jest czasami trudno zajść w ciążę, choć nie zawsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa1986



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 1:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za odpowiedzi:)!nie wiecie dziewczyny jakie te odpowiedzi sa pomocne i pocieszajace:) cholerka szczerze powiedziawszy bardzo wkurza mnie ta sytuacja. tak na zdrowy rozum to szanse na ciaze sa naprawde marne, bo tak jak mowilam bralam tabletki a po odstawieniu bylam juz za granica bez chlopaka wiec seksiku nie bylo..poza tym chyba niemozliwym jest zeby wytrwac do ok. 12 potencjalnego tygodnia w ciazy i nie czuc zadnych zmian w organizmie typu nudnosci, laknienie itp.ale mimo tego cien watppliwosci zawsze jest..przez ponad 2 miesiace bylam w pracy za granica nawet nie myslalam o tym okresie bo jego spoznienie tlumaczylam sobie odstawieniem tabletek, teraz wrocilam, okresu nadal nie mam a tak chcialabym zeby wszystko wrocilo do normy:/dodatkotwo jak teraz zaczelam o tym myslec to widze u siebie jakies symptomy ciazy ale wydaje mi sie ze wiekszoscz nich jest efektem nerwow i wyobrazni..:/dodam ze 3 lata temu leczylam sie z powodu zaniku miesiaczkowania, bralam novofem, potem okres zaczal byc normalny i rok temu zaczelam brac tabl. antykoncepcyjne harmonet i od tej pory bylo super:)a teraz znowu kurde wkurzenie i niepewnosc.....ehh:/ale gdybym byla w cizy to na pewno czulabym w ok. 10-12 tygodniu jej symptomy prawda???i raczej niemozliwym jest zebym kompletnie nic nie czula, czyz nie?bo przeciez to bylby juz kurde poczatek trzeciego miesiaca...ehhh....nie potrafie przestac o tym myslec..:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 1 z 21

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group