Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odstające żebra

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BKN



Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odstające żebra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wpislem w wyszukiwarce ale nie znalazlem nic odpowiedniego. Mam dosc znany i "powszechny" problem mianowicie odstaja mi zebra niby nic ale sa one dosc mocno widoczne Czy da sie cos na to poradzic np operacja moze ktos sie orientuje ile takie cos by kosztowalo i na jakiej zasadzie odbywa sie taki trick no albo jakies cwiczenia korugujace. Rada typu nabrania masy miesniawej jest mi znana cwicze juz prawie 2 lata ale moje zebra maja to gdzies:)

---edit by karioka---
Proszę nadawać tematom tytuły bardziej przedstawiające problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 12:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie znam sie na odstających żebrach, ale jak wpisałam w wyszukiwarce,to wyskoczyło mi takie coś:

"Jeżeli Twoje żebra faktycznie nienaturalnie wystają i są bardzo zdeformowane, to najprawdopodobniej masz szewską klatkę. Jeśli istotnie tak jest, to tego typu wady operuje się zazwyczaj na dwa sposoby. Obecnie najczęściej stosowaną jest tzw. małoinwazyjna technika Nuss`a. Skrótowo opisując polega ona na wprowadzeniu pod mostek tytanowej płyty po obróceniu której wypycha się zapadnięty mostek (do poziomu wystających żeber) redukując deformację. Cięcia robi się w linii pachowej długości ok. 2 cm, płytkę wyjmuje się po dwóch latach od jej założenia.
Drugi sposób technicznie nieco bardziej skomplikowany to tzw. metoda Ravitch`a polegająca na usunięciu przymostkowych chrzęstnych części żeber (zazwyczaj od 3 do Cool. Szrama jest znacznie większa zazwyczaj wzdłuż mostka.
W przypadku deformacji łuku żebrowego łączy się obydwie techniki, tzn. wywindowuje mostek przy pomocy płytki Nuss`a i wycina chrząstki wystających żeber.
Powikłania nie zdarzają się zbyt często, najczęściej występującym jest odma opłucnej. Zabiegi niestety wiążą się z ogromnym bólem - im starszy pacjent, tym gorzej to znosi."

"Jeśli Twoje żebra przypominają wyglądem te ze zdjęcia z linku poniżej zgłoś się na konsultację do poradni torakochirurgicznej. Zabieg jest refundowany przez NFZ.

http://groups.msn.com/PectusExcavatumExperience/pechest.msnw?albumlist=2
http://groups.msn.com/PectusExcavatumExperience/mydaughterabbi.msnw?album list=2

Adresy szpitali gdzie przeprowadza się tego typu zabiegi znajdziesz tutaj http://kinatech.hosted.pl/pectus/www/forum/viewtopic.php?t=101

Wszystkie informacje na temat tego schorzenia, relacje osób po zabiegach, filmy z operacji, zdjęcia pacjentów “przed” i “po”, porady oraz wszystko to, co można było napisać na ten temat znajdziesz na Forum strony www.pectus.pl/"

a z ćwiczeń może plywanie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group