Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odma

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek1990gw



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 2:23 pm    Temat postu: Odma Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam . Chciałbym się poradzić . Grałem w piłkę nożna przez 5 lat [obecnie mam 18].O kolo miesiąc temu wyszedłem ze szpitala po prawostronnej odmie samoistnej[całkowicie zapadnięte płuco] . Niby powinno być okey ale nie jest . Mam taki problem gdy przebiegnę kawałek z 50 metrów to jestem strasznie zdyszany , jak chodzę to kluje mnie jak bym miał kolkę[nie zawsze] . I tak się zastanawiam czy to nie do końca wyleczona odma czy po prostu tak jest i po jakimś czasie to przejdzie ? Gdy wyszedłem ze szpitala to tak nie miałem ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maciek1990gw
wskazane jest sprawdzić czy nie wdała się odma wtórna(bo i takie sytuacje się zdarzają) należy unikać nagłych zmian ciśnieni i sportu wysiłkowego,nalezy stopniowo wdrażać spacery czy jogging.
Za mało jest informacji odnośnie przebytej odmy,wnioskuję że była to mała odma opłucnowa.(chociaż przyczyn może być kilka)Zalecał bym kontrolną wizytę u lekarza.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciek1990gw



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odmę opłucna tak. Złapałem ja podczas pracy fizycznej . W szpitalu leżałem z drenem 3 dni,zostałem odłączony na 1 dzień i poszedłem na zdjęcie rtg, po czym ponownie mnie podłączono tym razem na 4 dni i 9 dnia mnie wypościli . Aha i jak przebiegnę kawałek to czuje jak by mi coś latało w środku , mam kaszel już z 3 tyg ... . Ale żadnego bólu jak poprzednie nie czuje .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group