Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

odma samoistna rok po

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gyzo



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 11:06 pm    Temat postu: odma samoistna rok po Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 22 lata i rok temu mialem odme duzą samoistna, zrobili mi drenaz ale ze po 2 tygodniach odma sie utrzymywala zrobili mi zabieg i usuneli szczyt pluca, jestem rok po tej operacji ale nie odzyskalem do konca czucia po prawej stronie brzucha czyli tej na ktorej mialem odme pluca. Prawie nie widze zadnych postepow w moim zdrowiu ciagle ciesszko mi sie oddycha, przy glebszych wdechach mam bole w klatce piersiowej,. przy nawet nie wielkich zmianach pogodny takze mmam klucia i bole w klatce, lekarze mowi zeby strac sie cwiczyc pluca ale jak tu cwiczyc jak przy wdechach boli tak ze nie za bardzo mam jak je cwiczyc. kondycji przez to prawie nie mam, no i na dodatek mam bole pleców z tego wsztkiego. Moze znajdzie sie ktos tutaj na forum kto moglby mi cos doradzic, z goory dziekuje pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
se



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 10:46 am    Temat postu: odma Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej,
Ja chetnie Ci cos doradze.
Mialem dokladnie to samo, odma a potem operacja i wyciecie tego miejsca.
I tez po tym bylo srednio.
Jesli chcesz to pisz na email: nataliall@tlen.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Przemek S.



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 18 lat, mialem odme samoistna 2 razy, rok temu po prawej, w tym roku po lewej stronie. w obu przypadkach konieczne byly operacje (wyciecie i resekcja szczytu pluca) wiec - chac nie chcac - mam juz pewne doswiadczenie. po obu operacjach nie mialem czucia (z przodu, w okolicy dolnych zeber) czucie z po pierwszej operacji juz praktycznie powrocilo, po drugiej brak czucia nadal sie utrzymuje. niestety tak samo jak Ty mam problemy z glebszym oddychaniem (ból), przy zmianie pogody, jak jest duszno lub goraco tez boli. ciezko jest, ale chyba trzeba nauczyc sie zyc z tym cholerstwem, moze z czasem przejdzie? dodam ze bez koszulki wygladam strasznie, 10 blizn Wink 2 po operacjach i 8 po drenach. jesli chcesz to pisz na maila - paledolary@gmail.com

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group