Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

oddawanie krwi a miesiączka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 5:34 pm    Temat postu: oddawanie krwi a miesiączka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u nas w szkole organizują taką akcje oddawania krwi dla dorosłych uczniów... zapisałam się ale... oddawanie krwi jest we wtorek 18 grudnia a ja dzisiaj (15) dostałam okres, nie spodziewałam się tego ale to inna sprawa i moje pytanie dotyczy tego czy miesiączka nie jest przeciwwskazaniem przy oddawaniu krwi? Dodaje jeszcze ze na ból brzucha wziełam czopek dicloratio100. czy to tez moze być jakaś przeszkoda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie powinnas oddac krwi jak masz okres... okres to jest utrata krwi z organizmu i wbrew pozorom bardzo nas czyli kobiety oslabia wiec jeszcze dodatkowa utrata krwi jakom jest oddanie krwi w szkole to dodatkowe oslabienie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w czasie okresu i 3 dni po nie można oddawać krwi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

buuu... to bardzo szkoda... bo chciałam komuś pomóc... ale pojde tam i jeszcze zaptam bo pani od biologii mówiła że raczej nie jest to przeciwwskazaniem tylko chodzi o moje samopoczucie...zobaczymy, ale dzieki wam dziwczyny za odpowiedź!


PS:pituszka/paulina podobają mi się Twoje wszystie posty i odpowiedzi widze że sie przykładasz do tego forum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasowa niezdolność do oddania krwi

* zabieg operacyjny, endoskopia, tatuaż, przekłucie uszu i piercing - uniemożliwiają oddawanie krwi na okres 6 miesięcy od momentu ich wykonania,
* pobyt w zakładzie karnym oraz 6 miesięcy po jego opuszczeniu,
* okres miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu,
* przebyte infekcje, gorączka >38oC, przyjmowanie antybiotyków - dwa tygodnie od zakończenia objawów lub leczenia,
* szczepienia przeciw: grypie, żółtaczce - przynajmniej na 48 godzin,
* okres ciąży i 6 miesięcy po porodzie lub zakończeniu ciąży
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group