Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

odciaganie napletka u malucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobuczek



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 9:44 pm    Temat postu: odciaganie napletka u malucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam synka macka, ktory ma 16.5 miesiaca.mam problem z jego napletkiem,tzn nie wiem jak z nim posyepowac.podobno nie nalezy go odicagac ale jak on nie chce sie ani nim bawic i podczas zabawy samemu odciagnac, anie ja sam nie chce mu zrobic krzywdy.jak mam to zrobic, zeby bylo dobrze i jak postepowac zeby nie zrobic mu krzywdy?w chwili obecnej jest widoczny czubek tego co jest pod napletkiem, ale dalej nie chce odciagac, by nie uszkodzic.co dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli sama boisz sie odciagnac napletek udaj sie z synkiem do lekarza 1 kontaktu on napewno bedzie wiedziec jak postepowac i rozwieje twoje obawy czesto u maluchow bywa tak ze napletek sam nie chce sie odciagnac i w tym musi pomoc lekarz. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bobuczek



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki, myslalem jednak ze ktos ma to juz za soba.lekarz jak lekarz karze sie nie przejmowac itd, trudno dzis o zyczliwych specjalistow.apeluje do tych, ktorzy to juz robili, co mam robic?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 5:04 pm    Temat postu: przyklejony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Początkowo napletek jest dosyć silnie zespolony z żołędzia i próba jego odciągnięcia jest bardzo bolesna . Wiec tego nie rób. Wystarczy tyle ile można i zasypka.
Nie pozwalaj dziecku robić też z tego zabawy, bo może niechcący przyplątać się jakieś zapalenie przez brudne rączki np..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group