Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Odbyt mnie swędzi - grzybica, trądzik, czy co?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trefl



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 12:59 am    Temat postu: Odbyt mnie swędzi - grzybica, trądzik, czy co? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wątek z dziedziny dermatologii. Zamieszczam tu, by ktoś nie poczuł się zgorszony.

Skóra przy odbycie swędzi mnie już prawie 2 tygodnie. Na początku tylko 1 punkt, później większy obszar. Swędzi tylko wtedy, gdy podrażnię skórę, czyli dotykam, wycieram po umyciu... Ostatnio potrafi swędzieć mimowolnie, szczególnie w nocy i nad ranem, jak się obudzę (dziś ledwo wytrzymałem). Wtedy swędzenie trwa nawet do kilku(nastu) minut i dopiero wtedy ustępuje.

Wydaje mi się, że skóra jest zaczerwieniona i występują lekkie krosty w 2-3 miejscach jakby to był trądzik (przejechałem palcem na wyczucie) - tylko dziwne, że tam. Próbowałem zajrzeć do środka, ale dociera za mało światła. Postaram się o dodatkowe oświetlenie, lusterka, cokolwiek, by zbadać to dogłębniej.

Co to może być?

Grzybica? - Zawsze wycieram te obszary po umyciu.
Trądzik? - W tym miejscu? Nie spotkałem się z tym.
Robaki? - Bardziej prawdopodobne. Choć wkładam palce, jaj/larw nie ma.
Inna infekcja? - Jaka?

Najbardziej prawdopodobna jest grzybica i robaki (bo swędzi nawet mimowolnie). Co robić? Wolałbym uniknąć dermatologa. Opłaca się badać kał, czy nastawić się na grzybicę lub inną infekcję?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze hemoroidy?
mysle ze bez konsultacji z lekarzem sie nie obejdzie.
musisz jak najszybciej sie zgłosic.
przeciez na codzien to uniemozliwia Ci jakiekolwiek czynnosci, czy to w pracy czy w szkole, domu,wsrod znajomych itp.najlepiej bedzie jak oddasz kał do badania i tam wykryja co siedzi;/;/
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trefl



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Minęły 2 tygodnie i objawy dalej występują. Swędzi wtedy, gdy podrażnię skórę lub spocę się w okolicach odbytu. Iść z tym do dermatologa czy nie wypada i lepiej do proktologa?

Cytat:
może hemoroidy?

Nie wykluczam i tego się obawiam. Co wtedy zaleci lekarz?

Najbardziej prawdopodobna jest grzybica, w drugiej kolejności hemoroidy. Czytam o objawach i przyczynach - dużo pasuje do obu chorób. Robaki odpadają, bo byłyby larwy i jaja.

Objawy w skrócie:
- swędzenie zazwyczaj po podrażnieniu skóry
- swędzenie po spoceniu się w okolicy odbytu, czyli gdy jest wilgoć
- skóra przy odbycie wydaje się szorstka i zaczerwieniona
- wyższa temperatura w odbycie (tak mi się czasami wydaje)
- żyły da się wyraźnie wyczuć, ale nie pamiętam, jak było wcześniej

Nie ma wyjścia. Udam się do lekarza. Przynajmniej poznam prawdę, a do dodatkowych badań przecież mnie nie zmusi. Przyczyny mogą być różne: niedostateczna higiena, wilgoć, zaparcia i dużo więcej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
migotka28



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć, najlepiej udaj się do lekarza, im dłużej zwlekasz tym gorzej, wizyta pewnie nie będzie należeć do najprzyjemniejszych
ja przy grzybicy (chociaż nie odbytu a pochwy) stosowałam przepisyna przez lekarza clotrimazol masc miejscowo chociaz to chyba tylko na receptę i provag doustnie, to mozna kupić bez recepty, reguluje florę bakteryjna w calym przewodzie pokarnowym wiec na Twoje problemy trez powinno pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maść clotrimazolum jest bez recepty i grzybicy pochwy nie wyleczy, bo działa tylko zewnętrznie. jeżeli lekarz Ci przepisał ją na grzybicę pochwy, to bym zmieniła lekarza Razz ale zgodzę się, że preparaty z bakteriami kwasu mlekowego warto stosować. jeżeli na sprawy stricte gastrologiczne to takie a jak na sprawy kobiece to do tego przystosowane. osobiście polecam lacibios femina, ale są bez recepty takie środki, więc w aptece też coś doradzą zawsze
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
migotka28



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciekawe, sprawdzilam teraz w necie swojego lekarza i chyba jednak sie nie pomylil przepisujac mi clotrimazol. lek przeciwgrzybiczy i [reklama] paleczki kwasu mlekowego (wpisz w google), wazne ze zadzialalo:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trefl



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem u dermatologa. Zobaczył, że jest stan zapalny, ale nie określił, czy to grzybica. Przepisał maść Travocort. Smaruję ponad miesiąc (na początku z przerwami) 2 razy dziennie. Efekt jest tylko tymczasowy. Tak jakby maść przykrywała stan zapalny. Po zadrażnieniu lub umyciu znów skóra w tamtym miejscu przy odbycie jest czerwona. Widocznie maść to za mało. Nie wolno jej brać zbyt długo (max 1-2 tygodnie), więc przerwałem kilka dni temu. Skóra jest czerwona i pojawia się swędzenie.

Idzie to zwalczyć? Czy mam stosować środki osuszające? Czy iść do lekarza po inny lek? Jakie jeszcze macie sposoby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trefl wg mnie to należałoby przebadać kał, może to coś od przewodu pokarmowowego, grzybica, pasożyty, bakterie. Bo jeśli to nie przechodzi tzn., że gdzieś cały czas jest źródło zakażenia. Trvocort złagodzi objawy ale przyczyna pozostaje. Jeśli to już trwa jakiś czas, to ja bym poszła do proktologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
simian raticus
Zbanowany


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Masaczjusets
PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 7:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli hemoroidy są małe i nie pękają to mogą się "same wyleczyć".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trefl



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już przez miesiąc był spokój. Odrzuciłem papier toaletowy i starałem się nie podrażniać odbytu. Niestety problem powrócił ze zdwojoną siłą. Swędzi mocno szczególnie nocą, a teraz w dzień. Musiałem coś podrażnić - powrót do papieru i więcej się pocę. Zacząłem brać maść Linomag. Przynajmniej po niej nie swędzi albo tylko trochę.

Skórny zapisał tabletki Fluconazole i 2% roztwór kwasu borowego. Sam płyn nie łagodzi objawów. Dałem kał do badania na pasożyty i grzyby, ale wyniki będą dopiero za tydzień. Kilka pytań do znawców tematu:

1. Brać tabletki w ciemno przed wynikami? Kiedy wolno przerwać?
2. Czy 2% roztwór kwasu borowego wolno równolegle stosować z maścią?
3. Co więcej może wiedzieć lekarz rodzinny od dermatologa?
4. Jak bardzo Fluconazole wpływa na prowadzenie pojazdów?
5. Jak mocno lek osłabia organizm w porównaniu do antybiotyków?
6. Jakie badania wykonać (nieinwazyjne), aby mieć 100% pewność?\

Najbardziej prawdopodobne są:

1. Grzybica - podrażnienia papierem, wilgoć
2. Hemoroidy - najbardziej swędzi tam, gdzie są żyły

Lekarz hemoroidów nie widzi, a poza tym czytam, że przez zaparcia (bywały często) i podrażnianie skóry papierem toaletowym (ci, co go nie używają, rzadko mają problemy) powoduje hemoroidy. Nie mogę ich wykluczyć, więc jak mogę sprawdzić to na oko? Nie ma krwawień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group