Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

oczyszczanie jelita grubego

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morela79



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 1:52 pm    Temat postu: oczyszczanie jelita grubego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do poprzedniego tematu dobrym rozwiązaniem między innymi na zaparcia jest oczyszczanie jelita grubego fachowo nazywana hydrokolonoterapią- wiem bo wypróbowałam to na własnej skórze i gorąco polecam:) A Wy co sądzicie o tego typu zabiegu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niesia12



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie jestem przekonana do tego typu metod. Czytałam, że w ten sposób wypłukiwane są też naturalne pozytywne bakterie jelitowe. Lepiej moim zdaniem spożywać pokarmy zawierające dużo błonnika (np. brokuły, ciemne pieczywo, otręby, itd), ponieważ wspomaga on pracę jelit. Można stosować również ziołowe suplementy diety, które w naturalny sposób wspomagają przemianę materii. Wiem z doświadczenia i wszystkim mogę polecić, ale nie łamiąc regulaminu, na PW. Aha, oczywiście bardzo ważny we wspomaganiu pracy jelit jest też ruch!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
morela79



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie w tym co napisałaś jest troche racji. Błonnik wspomaga prace jelit ale sam zabieg tez jest skuteczny. Owszem po tym zabiegu nalezy odbudować tą florę bakteryjną w jelicie i mozna to zrobic za pomocą takiego leku dostępnego bez recepctyw aptece na literę T.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niesia12



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam jestem za naturalnymi metodami. Nie twierdzę że Twoja metoda nie jest skuteczna, ale jednak mechaniczna i sztuczna. A suplement diety, o którym wspominałam, oparty jest tylko na naturalnych składnikach i też bardzo wspomaga pracę jelit.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deborah83



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też bardziej wierzę w naturalne metody i pokarmy oczyszczające. Czasem trzeba jednak dłuzej poczekac na rezultaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia81



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolę jednak nie ryzykować i też jestem za naturalnym sposobem oczyszczania. Słyszałam, że jabłka dobrze wpływają na oczyszczanie jelita?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sun



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie hydrokolonoterapii człowiek powinien poddawać się regularnie. Nie za często, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Oczywiscie jest to zabieg, który może wspomóc choćby odchudzanie oczyszczając jelito grube, ale przede wszystkim jest to zabieg, dzięki któremu możemy zapobiec nowotworowi jelita grubego - choćby dlatego warto się mu poddać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eternity



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie zastanawiałam się nad tego typu zabiegiem, ale wiem, że każdy powinien oczyszczać swój organizm. Sama mam zamiar zacząć od stosowania codziennie proszku zasadowego Langsteiner jako suplementu diety. Mojemu organizmowi potrzebne jest też zredukowanie ilości kwasów w organizmie, na co, jak czytałam Langsteiner jest bardzo skuteczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzik811



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sadze ze ten zabieg jest najlepszy polecam usuwam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masakra. Najlepiej to się w ogóle wyczyścić. Wolę naturalne metody a nie specjalne zabiegi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group