Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obserwacja śluzu - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka



Dołączył: 01 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 12:59 pm    Temat postu: Obserwacja śluzu - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Miesiaczka skonczyla mi sie tydzien temu a teraz pojawil sie taki bialy, dosyc rzadki i obfity sluz. Czy to jest tzw.sluz plodny??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anula_5555



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Połczyn
PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak masz racje ok 9 dnia cyklu są dni plodne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dota



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 11:55 am    Temat postu: Jak wygląda sluz niepłodny? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy sluz nie płodny jest taki żółto-brązowy?i czy moze on wystepowac kilka dni po miesiaczce?Prosze pomóżcie mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

On jest bialawy.Troche tak jakbys do tego plodnego dodala maki Wink Jesli ma taki kolor jak piszesz to moze swiadczyc o jakiejs infekcji. Mysle ze powinnas na wszelki wypadek odwiedzic ginekologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To tak dla jasności... wystarczy poszukać...skopiowałam już jakiegoś przyklejonego tematu. Jakoś tu tak ładniej brzmi:


"Śluz estrogenny (charakterystyczny dla okresu okołoowulacyjnego),
i gestagenny (pojawiający się już po owulacji).
Śluz estrogenny (występujący w płodnym okresie) jest śliski, przejrzysty, szklisty, elastyczny i ciągnący się. Ma małą przyczepność i daje uczucie wilgotności w pochwie. Czasem zawiera domieszkę krwi.

Natomiast lepki, nieśliski śluz gestagenny (w niepłodnym okresie) ma białawy lub żółtawy kolor. Jest nieprzejrzysty, mętny, kłaczkowaty, gęsty, przyczepny i nie ciągnący się. Nie daje uczucia wilgotności w pochwie.

Dzięki swojej konsystencji gęsty i lepki śluz gestagenny staje się nieprzepuszczalny dla plemników, dlatego też są one zatrzymywane w oczkach sieci śluzu szyjkowego. Tam obumierają po około 8-12 godzinach pod wpływem kwaśnego odczynu (pH) pochwy. Bezpieczny okres rozpoczyna się trzy dni po stwierdzeniu obecności gęstego, lepkiego śluzu gestagennego."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 4:32 pm    Temat postu: śluz przed miesiaczka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem, powinnam na dniach dostac miesiaczke (mam nieregularne cykle wiec nie jestem w stanie dokladnie okreslic kiedy ona przybedzie , jestem w 34 dniu cyklu) sluz plodny mialam jakies dwa tygodnie temu... czyli teoretycznie teraz powinien sie pojawic okres... ale ostatnio pare dni temu znow zauwazylam sluz plodny (ciagnacy sie). Moje pytanie jest takie czy sa mozliwe dwie owulacje? A dugie pytanie dzisiaj zauwazylam mala ilosc sluzu o lekko rozowym zabarwieniu (nie byla to krew) czy to jest sygnal zblizajacej sie miesiaczki? Jak mam to rozumiec? Dodam ze nigdy wczesniej tak nie mialam... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze to byl sluz zabarwiony kwria. Jesli miesiaczka nadal sie nie bedzie pojawiac idz do ginekologa, bo moze kolor moze byc oznaka jakiegos zakazenia.
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za odpowiedź, rzeczywiscie miesiaczka pojawila sie wieczorem... od tego cyklu mialam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne (Cilest) wiec tego samego wieczoru wzielam tabletke... ale zauwazylam ze moja miesiaczka jest dosyc skapa tym razem ale za to bardzo bolesna ... czy moze to byc spowodowane przyjmowaniem tabletek? Slyszalam ze gdy sie zacznie przyjmowac tabletki to miesiaczki sa mniej obfite ale zeby zaraz od pierwszego dnia zazywania?! Neutral W ciazy raczej nie jestem... i sie zastanawiam czy to jest normalne Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak to prawda jesli bierzesz tabletki to okres staje sie krotszy i bardziej skapy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo Smile Uspokoilo mnie to troszke bo juz sie wystraszylam ze cos jest nie tak bo tu trzeci dzien brania tabletek a ja juz prawie okresu nie mam .... a zawsze okres mialam 5-6 dni... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group