Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obrzęk wokół oka. zdjęcia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zanti



Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 01, 2013 8:08 pm    Temat postu: Obrzęk wokół oka. zdjęcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich , szukam odpowiedzi na forum gdyż jestem po za krajem i w Polsce będę dopiero za 3tyg i będę mogła skonsultować się z lekarzem.
Mój problem polega na obrzęku oka , pojawił się on nagle i utrzymuje się już 2 tydzień objawia się to :

swędzeniem
bólem
problemem z zasypianiem
łzawieniem
strasznie suchą skórką w tym miejscu .



Stosowałam - mascie , wazelinę , okłady z rumianku lecz niestety nic nie pomogło.
Czy ktoś by mógł mi pomoc ? dodaje poniżej zdjęcie z chęcią odpowiem na wasze zapytania jeżeli będą .
dziękuje i pozdrawiam .

ps : zdjęcie nie odzwierciedla w 100% tego co wokół oka.



Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img32.imageshack.us/img32/1246/image1357055601165041.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabi-astow



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, czy udało się Pani ustalić co to jest? mam takie same objawy, ale lekarz nie potrafi mi pomóc. Dostałam maść z antybiotykiem, maść ze sterydem, ale po odstawieniu maści objawy wracają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabi-astow



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam dzisiaj u polecanego specjalisty. Lekarz po zbadaniu specjalną lampą powiedział mi, że nie ma tu bakteri ani grzybów, więc najprawdopodobniej to alergia. Dostałam do oczu maść PROTOPIC (nie steryd, nie antybiotyk). Muszę zmienić wszystkie kosmetyki, proszek do prania, szampon itp na takie dla dzieci niealergizujące. Dostałam skierowanie na: morfologię z wymazem, IGE całkowite, badanie kału na pasożyty, na lambie. Muszę zrobić testy skórne. Częstą przyczyną takich alergii jest NIKIEL, który występuje w jedzeniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joan76



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 12:05 pm    Temat postu: Obrzęk wokół oka, zaczerwienienie i swędzenie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, moje oko wygląda tak samo jak zanti.
W następnym tygodniu zapisana jestem do dermatologa.
Objawy znikają i nasilają się - już od miesiąca. Uważnie więc badałam co jem i jakich kosmetyków używam (nic nie zmieniałam, nie dodałam niczego co mogłoby mnie uczulić).
Moje objawy odpowidają jednak atopowemu zapaleniu skóry:
http://alergia.medycyna.anauk.net/6-0-10-Atopowe+zapalenie+sk%F3ry+(egzema+atopowa).Alergia.html
Ciekawe co stwierdzi dermatolog.
J
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alabastrowa



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hey, wlasnie zalozylam nowy temat o wodzie, a problemahc skornych, tez tak mam ! wolok oczu i nie tylko skora swedzi, zmienia kolor co od razu sie rzuca w oczy i mi dodatkowo puchnie jak za bardzo potrę. Mam uczulenie na nikiel to jets pewne, bo kiedys mialam okropne uczulenie na brzuchu od noszenia paskow ale ono minelo, teraz codziennie nosze paski i ani sladu. Smarowalam twarz advantanem, na chwilke "przylizuje" objawy ale za 2 znowu to samo !!!! tez zaczelam czytac o atopowym zapaleniu skory ale to nie do konca to
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group