Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

obrzęk stawów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cZaRnA



Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:06 am    Temat postu: obrzęk stawów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama juz od ponad roku chruje na reumatoidane zapalenie stawow. Chodzila juz do kilku lekarzy, zaden powiem wprost nie pomogł. Widocznie Ci lekarze nie wiedza jak bardzo się cierpi w takich momentach.
Leki najmocniejsze przeciwbólowe nie pomagają, pomogły sterydy jednak tez nie na dlugo.
Mimo wszystko jednak po zazyciu tych sterydow bol maleje i mozna w miare normalnie funkcjonowac. Niestety nie schodzi wogole obrzek. Kostka u nogi jest strasznie zapuchnięta, nie pomagaja masaze, masci itp.

Moje pytanie co panstwo polecaja na obrzęki?
Interesowałyby mnie najbardziej okłady. Z czego mozna robic. Rowniez metody niekonwencjonalne - poniewaz czasem bywaja lepsze niz te farmakologiczne.
Czym obkładac tą nogę aby opuchlizna zniknęła?
Proszę tylko o skuteczne i sprawdzone sposoby, gdyz jak juz wczesniej napisalam malo co pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Lekiem w tabletkach na rzs jest jeszcze Sulfasalazyna. Nie jest to steryd, więc nie ma tylu skutków ubocznych. No i jeszcze leki ogólnie odwadniające, ale to juz pewnie lekarze przetestowali.

Co do okładów i żeli, to u mojej mamy bardzo dobrze działają wszystkie żele zawierające kasztanowca. A najlepszy z nich jest Emo-żel Max. Do dostania w sklepach zielarskich. Mała tubka 75g kosztuje ok. 9,50 zł. Są tez teraz nowe plastry chłodzące PREL blue. Zmniejszają obrzęk i dają ulgę w bólu ze względu na ten właśnie chłodzący efekt. Jedno opakowanie zawiera 3 plastryi kosztuje ok. 10 zł. Do dostania w aptekach.

A z takich już najbardziej niekonwencjonalnych, to mogą być okłady z jaskółczego ziela. To jest takie zielsko, które rośnie prawie wszędzie, niestety nie wszyscy sie na tym znają. Zbiera się świeże i wkłada pod bandaż elastyczny w miarę zawijania opuchniętej kostki. Oczywiście sposób dostępny tylko w lecie, kiedy to zielsko rośnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cZaRnA



Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje serdecznie za odpwiedz. O jaskółczym zielu nie slyszalam - muszę mamie przekazac. A czy w sklepach zielarskich jest tez dostepne? Czy mozna z zasuszonego ziela robic tez jakies okłady? Bo swiezego to wiadomo w zielarskich nie bedzie.
Co do masci i zelow tez przekaze, moze jak raz pomoze. O takich preparatach jeszcze nie slyszalam wiec na pewno skorzystam.

Dziekuję gorąco i proszę o dalsze porady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, czy w sklepach zielarskich jest dostępne jaskółcze ziele. A myślę, że suszone nie będzie dobre, bo wydaje mi sie, że cały myk z tym zielskiem polegał na tym, że ma być świeże. Widziałem, że po użyciu, po kilku godzinach, to świeże wcześniej ziele było całkiem na wiórek wysuszone. Można jeszcze z tych domowych sposobów wypróbować kapustę. Po prostu bierze się duże liście z główki kapusty, tłucze młotkiem jak kotlety, aby liście były miękkie i soczyste, przykłada na bolący staw i zawija elastycznym bandażem. Ale to już pewnie wypróbowaliście, bo to stary polski przepis Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group