Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Objawy podobne do zespołu jelita drażliwego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowy_user



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:33 pm    Temat postu: Objawy podobne do zespołu jelita drażliwego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wszystko zaczęło się jakieś pół roku temu.

Mniej więcej raz na miesiąc(a dokładniej pod koniec każdego miesiąca dopadała mnie 1-2 dniowa biegunka a wypróżnienie poprzedzał silny ból w podbrzuszu. Pomiędzy tymi "incydentami" męczył mnie tępy ból w prawym boku pod żebrami,
Gdy sytuacja powtarzała się 4. miesiąc z rzędu postanowiłem udać się do lekarza.
Zalecił badania i dietę wątrobową(biorąc pod uwagę, że wcześniej odżywiałem się niezbyt zdrowo(gyros, pizza, chipsy, piwo, etc). Badania krwi(ob, morfologia, helicobacter, biochemia(w tym aspat, alat, cholesterol, trójglicerydy)) i moczu - w najlepszym porządku. Usg jamy brzusznej - w normie, nie licząc gazów w jelitach. Przez 2 miesiące byłem na wspomnianej diecie i biegunka/bóle brzucha już się nie pojawiały, natomiast regularniej się wypróżniam(1-3x dziennie, wcześniej zdarzały się nawet 3 dni bez wizyty w toalecie), tyle, że mam twardy stolec(problem u mnie od kilku lat) i często śluz w kale oraz "żywą" krew na papierze(nigdy w kale).
Występuje też częste odbijanie(przeważnie po posiłku) i uczucie niepełnego wypróżnienia a od jakiegoś tygodnia bóle głowy a czasami ucisk w lewym boku jakieś 5 cm od pępka, ustępujące po wypróżnieniu. Do tego w ciągu ostatnich dni znacznie częściej czuję i słyszę przelewanie/burczenie w żołądku.

Piję wodę mineralną niegazowaną, jem codziennie warzywa/owoce/sucharki/pieczywo z ziarnami. Cały czas staram się przestrzegać diety wątrobowej.

Dodam, że prowadzę siedzący tryb życia(praca to na mnie wymusza), ale staram się przynajmniej chodzić do/z pracy na nogach, aby mieć przynajmniej trochę ruchu(1h 15 min w jedną stronę).

Czy ktoś wie, co może być przyczyną?
Z tego co szukałem w internecie, widzę, że mam wiele objawów towarzyszących zespołowi jelita drażliwego, ale z drugiej strony regularnie się wypróżniam.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group