Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Objawy mojej mamy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domsey



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 6:48 pm    Temat postu: Objawy mojej mamy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heja,

Pierwszy raz jestem na tym forum i mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. Chodzi o maja mame.

Mama pila alkohol dosyc nalogowo przez dluzszy czas, przestala kilka lat temu, bo oczywiscie miala ostre zapalenie trzustki, co sie przerodzilo w przewlekle. Mieli jej trzustke wyciac, ale niestety zsorty yly zbyt duze na operacje. Nie pila wtedy przez kilka lat.

Zaczela z powrotem w zeszlym roku i pila od rana do wieczora, nie bylo z nia kontaktu. Od poczatku tego roku pije czesto i duzo, ale tez zdzrzaja sie okresy kiedy alkoholu nie dotyka.

Od momentu operacji do teraz bierze leki nasenne, a od zeszlego roku rowniez przeciwdepresyjne.

Co mnie martwi to pewne objawy, ktore moga sugerowac chorobe psychiczna. Mama sie zrobila bardzo egocentryczna, mysli ze swiaty kreci sie wokol niej, popadla w niesamowite dlugi, nie wiem na co mogla wydac tyle pieniedzy, uwaza, ze ja jej teraz mam dawac pieniadze, ma depresje, zada od wszystkich by jej pomogli, ale jesli ktokolwiek chce i daje rade, to zawsze ta rada jest negowana i niedobra. Wymysla rozne rzeczy lub niedopowiada, np. zaniza sumy pieniedzy, ktore jej daje, alo mowi, ze ja nie chce, zeby przyjechala do mnie w odwiedziny, co nie jest prawda. Uzala sie nad soba, bierze od obcych pieniadze. Manipuluje ludzmi mowiac, ze popelni samobojstwo, bo nie ma na chleb.

Rozmawialam z czlonkami rodziny i wszyscy mowia, ze mama wydaje cale pieniadze na bardzo drogie jedzenie, ktore gotuje, potem troche je i reszte wyrzuca. Przyjmuje gosci i robi niesamowite obiady, na ktore innych nie byloby stac. Wszyscy mowia, ze jest jak studnia bez dna.

Dodam, ze owszem, mama bierze rozne tabletki na nadcisnienie, cukrzyce, enzymy, nasenne leki i przeciwdepresyjne, rowniez pije, ale mowi, ze na te leki tez wydaje bardzo duzo pieniedzy. Czy cukrzycy placa za insuline i strzykawki i igly, bo ja myslalam, ze to jest refundowane?

Bardzo bym byla wdzieczna za pomoc. Czy cos psychicznego sie z moja mama dzieje? Co mam zrobic z tym wszystkim? Przeciez mnie nie stac na splacanie jej dlugow!

Dziekuje.

D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, wydaje mi się, że bez pomocy terapeuty uzależnień i/lub AA nie uda się matce z tego wyjść. Spróbuj ją namówić do tego, by poszukała sobie pomocy, a nie by przestała pić. Poczytaj o alkoholizmie, to choroba woli i uczuć. I pomyśl o sobie, bo na 100% jesteś Dorosłym Dzieckiem Alkoholika (DDA), co przekłada się na jakość Twojego życia. Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julietlove



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sudan
PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. dobry dzień!
Nazywam się Julia, widziałem dzisiaj swój profil i stał zainteresowanych, proszę wysłać mi e-mail teraz w moim e-mail tutaj (juliet.kabashi@yahoo.com), tak aby można było wysłać Ci moje zdjęcia i powiedzieć wam więcej o mnie ... Pamiętaj, na odległość lub kolor i wiek nie ma znaczenia, ale miłość sprawach przydzieleniu w życiu ..Proszę pamiętać, aby wysłać mi e-maila w mojej skrzynce (juliet.kabashi@yahoo.com) z miłości Julii ,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group