Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

objawy ciąży pozamacicznej

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magda
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 5:03 pm    Temat postu: Ciążą pozamaciczna czy wyrostek??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że moje objawy wsazują na te dwie choroby. Objawy są takie: średni, ciągły ból po prawej stronie podbrzusza, lekkie nudności. Stan taki trwa od trzech dni, nie zmienia się ani na lepsze ani na gorsze. Oprócz tego nie mam żadnych innych objawów ciąży i też dość małe prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest. Jakie badania wykonać, żeby mieć pewność. Błagam pomóżcie.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 7:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KOBIETA NIE JEST WIATROPYLNA!!!!

To już sie powtarza w któryś z kolei poście. Czy wy naprawde nie macie żadnego pojęcia o antykoncepcji i jaką metode jak stosować? jaką daje skuteczność i czy wszystko naprawde musi oznaczać akurat ciaże?

Najlepiej sknsultować sie z lekarzem rodzinnym on oceni i skieruje w raze czego na badania w przypadku wyrostka robaczkowego.

Zastanów sie napewno czy masz więcej niż 50% pewności (podkreslam pewności) że któras z metod którą stosujesz mogła zawiesć. Ale zastanów sie tak porzadnie z jakieś 20 min!! Jeżeli dojdziesz do wniosku że tak to wystarczy kupić test ciążowy który można dostać w każdej apatece, jeżeli nie wierzysz ulotką to zapytaj sie w aptece jakie daje prawdopodobieństwo taki test (jest duże). Jeżeli test da pozytywny wynik to zgłoś sie do ginekologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magda
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Jakub"]KOBIETA NIE JEST WIATROPYLNA!!!!

Czy wy naprawde nie macie żadnego pojęcia o antykoncepcji i jaką metode jak stosować?

Jakubie!
Na wstepie dziękuje za Twoją odpowiedź.
Przemawia przez Ciebie szowinizm, bo nie sądzę, że antykoncepcja to wyłącznie domena kobiet i to tylko one sa odpowiedzialne za ewentualną ciążę. Chyba, że nie uważałeś w szkole gdy było o tym skąd się biorą dzieci, albo akurat wtedy byłeś chory. Wink

A co do mojego pytania to wiem, że obiawy tych dwóch dolegliwości są podobne, ale czy w przypadki ciąży pozam. test ją wykryje?

Jakie badanie jest najskuteczniejsze: usg czy badanie krwi. A propo testu ciążowego to uprzedzę Twoje pytanie Jakubie, wiem że pytania nie są trudne Wink

Gdybym miała czas pójść do lekarza rodzinnego to bym poszła, ale siedze w pracy. I chcę jak najszybciej się dowiedzieć.
Dzięki Magda.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badnie krwi jest dokładniejsze - idzie nim wykryć szybciej.

Szowinista nie jestem, ale jak byś poczytała to żadna z was słowem o facecie nie wspomina, dlatego wnioskuje że oni w waszym życiu nie biora udziału w takich wydawało by sie prozaicznych sprawach jak wsparcie Wink

Był jeden MĘŻCZYZNA który sam chciał sie dowiedzieć cos na temat ciąży aby wesprzeć kobiete z która jest. Wiecej nie wyczytasz (a jeżeli tak to prosze zgłoś mi to na PW - jestem tylko człowiekiem i mogłem przeoczyć) żadnego postu gdzie jakas dziewczyna wspomniała by że rozmawiała z swoim chłopakiem do jakih wniosków doszli czy jakie ma sugestie on.

Żadna z kobiet nie pisze ze MAJĄ problem tylko że ONA ma problem, ty też tak napisałaś. (wyłanczam z tego 2 posty dzisiejsze które pojawiły sie po twoim o problemach z zajściem w ciaze) były napisane po twoim a ja odpowiedam najpierw na starsze wiadomości Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magda
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote]Dobrze, że Ty jesteś Jakubie, jako jeden z nielicznych przedstawicieli płci męskiej. A tak już bez szowinistyczno czy feministycznopodobnych konotacji...
Jakie dokładnie powinnam zrobić badani krwi? Czy mógłbyś mi dopisać jeszcze dziś, wtedy byc może jutro rano poleciałabym sprawdzić... A gdybys jeszcze napisał ile się czeka na ewentualny wynik tegoż badania byłabym Ci dozgonnie wdzięczna Wink
Pozdrawiam M.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 8:19 pm    Temat postu: Prosze napiszcie mi jakie moga byc objawy ciazypozamacicznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłasm u lekarza , jestem w ciazy, nataomiast ta wizyta była troszkę dziwna..czulam ze lekarz nei do konca wie co jest grane...Otóż sprawdzalam jakie sa objawy ciazy pozamacicznej... i mniej wiecej ja odczuwam cos takiego, chce tylko sie upewnic czy moze ktos z Was dokladnie wie jak wygladaja te objawy...Otoz boli mnie podbrzusie czesto, nie mam kompletnie zadnych objawow ciazy a minal ponad miesiac, mam powiekszone gruczoly piersiowe, ale piersi mnei nie bola poza tym moja macica jest niezmieniona i nie powiekszyla sie i jest taka jak normalnie.Prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Twojej sytuacji poszłabym na konsultacje do innego ginekologa.Powinnaś opisać mu jak sie czujesz i zapytać czy to normalne.Szczerze wątpie,że lekarz u którego byłaś mógłby zataić tak ważna dla Ciebie informację jak ciąża pozamaciczna!!!Pozdrawiam i życzę powodzenia. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 11:02 pm    Temat postu: cd Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To doświadczony lekarz,jest chwalony, nie twierdze ze zataił to przede mną, ale wydawało mi się dziwne to co mówił-że za dwa tygodnie już będzie można więcej zobaczyć, poza tym co najdziwniejsze powiedział mi, abym zachowywała się tak jakbym była w ciązy i powtórzył to dwa razy...że mam przestrzegać wszystkich zasad jakie mi podał...Zapytałam sie czy to jest groźne i czy jest zagrażające..a on odpowiedzial,że mam się nie martwić i robić wszytsko tak jak do tej pory i żyć tak jak normalnie oczywiście przestrzegając zalecanych zasad ize mam przyjsc za dwa tyg.
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałam poszłabym do innego lekarza na konsultacje,a za 2 tyg. mozesz iść do tego lekarza i porównasz,co obaj Ci powiedzieli.To dla Twojego bezpieczeństwa!!!I nie bój się pytać,przeciez chodzi tu o Twoje zdrowie i Waszego dziecka!!!!! Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/ciaza/ciaza-pozamaciczna-a56.html

Nie trzeba daleko szukac Wink chodz sam przyznaje że nie wiedziałem że ten artykuł jest na naszym portalu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group