Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obgryzanie paznokci

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mila11



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: siedlce
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 1:37 pm    Temat postu: Obgryzanie paznokci Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam problem z paznokciami...
od wielu lat obgryzam je macie na to jakiś sposób słucham porad

---edited by Wind_Of_Hope---
prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem.Tytuł zmieniłam. Prosze pisac w specjalnym dziale! temat przenosze w odp. miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na mnie żadne gorzkie paluszki nie działały...Ale słyszałam że wielu osobom pomogły...

mnie natomiast najpierw pomagało malowanie paznokci bezbarwnym lakierem, a później jak i to przestało działać, najzwyczajniejsze w świecie akryle...Co prawda później doprowadzałam naturalną płytkę 2 miesiące do stanu normalności, ale już ich od tamtej pory nie obgryzam...do tego podziałała świadomość kasy jaka na nie poszła...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

obgryzanie jest na tle nerwowym.. prowadzisz stresujacy tryb zycia?

Dodano po 25 sekundach:

watpie zeby lakier pomogł... "nałogowcy" sa w stanie nawet lakier obgryzac;/ bleee
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znam wiele osób, które obgryzają, słyszałam, że można na obgryzione paznokcie nałożyć sok z aloesu (taką roślinkę mam np. w domu, urywa się kawałeczek takiego pędu i tam jest taki naturalny sok Very Happy) posmarujesz sobie i może to chociaż troszkę pomoże Very Happy tak słyszałam ale nie wiem czy to jest skuteczne Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety chyba nie ma na to sposobu. To tkwi w Tobie i sama musisz się z tym uporać. Musisz mieć silną wolę. Zapewne obgryzasz paznokcie odruchowo, nieświadomie. Musisz się pilnować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krynia228



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też obgryzałam paznokcie,już tego nie robie gdyż mama kupiła mi w aptece lek wspomagający wzrost paznokc.Obgryzałam ich do tego stopnia że sięgałam już do skóry do środka.Tym lekiem mama nasmarowała mi paznokcie w nocy a gdy rano zaczełam obgryzać było to ochyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 3:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja do tej pory obgryzam paznokcie ,a nawet skórę aż do krwi chociaż przyznam że udało mi się na dwa lata przestać a teraz znowu to samo tylko że ja to robie świadomie kiedy się denerwuje lub stresuje to muszę obgryźć paznokcie i naskórek przy nich przy okazji uszkadzam sobie łożysko paznokcia co prowadzi do deformacji paznokcia w moim przypadku (bruzdy poprzeczne) robie tak żeby mnie bolało i krew leciała wtedy czuje duży ból i to mi pomaga , wiem że to jest chore.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwona83



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej , ja mam poobny problem, rozni sie tylko tym ze nie obgryzampaznokci a naskórki Sad((( Czy macie jakas rade jak temu zaradzic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA tez mialam tak ze i skorki byly zmasakrowane i pazury.
Skorki nadal obgryzam, jak mam nerwy niestety
Z paznokciami to bylo tak, ze poprostu zobaczylam ze kumpele maja swoje ładne, dlugie pazurki, no i ja sie wzielam za siebie i nieobgryzam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina1969



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez dolaczam sie do pytania czy macie jakis sposob na zaprzestawanie obgryzania naskorka ;/ Paznokce prosta sprawa, musza byc dlugi i ladne ale te naskorki buuu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group