Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Obawy przed ciążą

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 10:38 pm    Temat postu: Obawy przed ciążą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Od kilku dni męczy mnie pytanie, mianowicie takie ze chyba jestem w ciąży. Jakiś czas temu zauważyłam ze mój brzuch oraz piersi się powiękzyły i są tak jakby bardziej wrażliwe. Mam humorki itp. i okres lecz wiem ze można mieć okres w czasie ciązy i jest to normalne. Dzisiaj dostałam miesiączkę. Lecz pomimo tego i tak wydaje mi się ze jestem w ciązy od jakiegoś czasu też jem rzeczy których kiedyś bym nie zjadła a teraz stały się one moimi przysmakami ... gdy toje przed lustrem widze mój brzuch i wydaje mi się moze być to brzuch ciązyowy. Jestem młoda i boje się iść do ginekologa oraz kupować tes ciążowy. Bo gdyby okazało to się prawdą nie wiem co miała bym zrobić jak powidzieć o tym mojemu chłopakowi Sad bo on nie chce mieć dzieci twierdzi ze jest na to za młody. A ja hm....chyba bym się cieszyła z jednej strony a z drugiej nie. Crying or Very sad Sad Shocked Prosze o jakąś dobrą porade. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje z góry za odpowidzi.

---- edit by Paweł:
Nie pisz posów calych pogrubiną trzcionką, zostaw to do podkreślenia jakiegoś zdania czy myśli w poście. Tak aby naprawde było to wyróżnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 10:41 pm    Temat postu: Prosze o szybką pomoc chyba jestem w ciązy :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A kocham się z moim chłopakiem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia stosunek przerywany. Tylko ze mój chłopak kilka sekund przed samym wytryskiem yciąga swojego penisa ze mnie. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika
Gość









PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę Cię martwić, ale wybrałaś złą metodę antykoncepji, ponieważ jestem w ciąży z tej samej metody... Jednak przezwycięż 'wstyd' i jednak idź po ten test do apteki, przecież nikt Cie o nic nie bedzie wypytywał Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 11:59 pm    Temat postu: HMMM Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może mi się tylko wydaje ze ww ciąży jestem bo bardzo bym chciała. Laughing Confused Nie wiem co mam myśleć.

Update: Czw Mar 30, 2006 12:31 am
Jak sądzicie z tym brzuzkim może być już widoczny bo jeżeli jestem w ciązy to był by to juz 7-8 tydzień
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 7:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałaś że jesteś młoda ale konkretnie ile masz lat? (wiem że pytanie jest może nie zbyt dyskretne), oraz ile ma lat twój chłopak.

Stosunek przerywany wydaje mi sie że w części przypadków to nie metoda antykoncepcji lecz coś co jest stosowane od tak. Chciał bym zauważyć że jeżeli stosunek przerywany nie jest naprawde zaplanowaną omówioną i przemyślaną wczesniej decyzją objga, to to wcale nie żadna metoda antykoncepcji.

Tera to nie ma co sie wstydzić i bać, trzeba rozwiązac tą sytacje, poprostu kupić test ciążowy iść do lekarza, pogadać z koleżanką czy dobrym kumplem i iść przez życie dalej.

To nie tak że odrazu skazuje Cie "naważylaś tego piwa to sama je wypij", jednak zamartwianie sie co sie stało i co to bedzie i jak to bedzie, nie przyniesie żadnego rezultatu.

Staram sie zrozumieć obawy które mogą sie w tobie rodzić, dlatego dobrze abyś mała kogoś kogo dażysz zaufaniem, no czasem to nie jest kupel z baśni, czasem zaufanie zwłaszcza w trudnych chwilach jest bardzo przewrotne. Nie staraj sie zostać sama z tym wszystkim, owszem nikt nie weźmie (bo nie umie) odpowiedzialności za to co sie dzieje za Ciebie. Ale może wesprzeć w działaniu. Bo działanie jest jak najbardziej wskazane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 11:26 am    Temat postu: Odp.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 17 lat Sad a mój chłopak 25 Sad . A kochamy się juz od 2 lat i nigdy nic mi nie było, a teraz nagle coś mi nie pasuje. Najbardziej dobija mnie ten brzuch, bo nigdy nie tyłam az tu nagle bach wywaliło mi brzuch i jak gdzies wychodze to wciągam go zeby nikt nic nic widział i nawet nie podeżewał że mi coś jest chodz nie należe do chudych osób. A z tym to ja raczej się nie męcze bo jeżeli jestem w ciąży to bardzo się uciesze, szkoda tylko że mój chłopak wogóle i bała bym się tego że mnie zostawi. A dzielić się z nikim tą informacją nie chce ponieważ nie ufam na tyl nikomu żeby o tym mówić co siedzi w mojej głowie. Jedyną taką osobą jest mój chłopak ale z nim nie chce się dzielić tą informacją bo nie wiem jak by zareagował. ( FAKT ZE MOZE MNIE ZOSTAWIĆ ZRUJNOWAŁ by moje dotychczasowe życie ) wolała bym się zabić niż zostać samotną matką sama z dzieckiem bez niego. Dla niektórych może wydać się to smieszne. Ale jezeli przebywa się z kims cały czas na okrągło to tak może się stać. Ze gdyby mni zostawił nie wiedziała bym co robić. Mój chłopak ostatnio mi powiedział że mam większe piersi ale się wyparłam. i powiedziałam ze jestem jeszcze w takim wieku że piersi moga mi urosnąć. Rolling Eyes A co do okresu to nawet jeżeli bym chciała sobie obliczyć dni płodne itp... to tego nie bede potrafiła zrobić dlatego ze nie mam regularnego okresu. Zawsze pojawi się wtedy kiedy chce. Jest trozke wczeniej lub troszkę później. i jedyne po czym poznaje ze bed miała okres to to że wyskakują mi pryszcze których teraz jakoś mniej niż zawsze. I brzuch mnie boli ale to nie zawsze. I co ja mam zrobić Crying or Very sad poprostu jestem jakąs chodzącą pomyłką. A po test ciążowy boje się iść. Bo mieszkam w takim małe miasteczku i jest tu tylko jedna apteka i wszyscy o wszystkich wszystko wiedza i jak kupie test ciązowy to każdy się o tym dowie. A do większego miasta mam aż 60 km. Sad Crying or Very sad KATASTROFA jednym słowem pisząc.[b] Sad Mad Rolling Eyes

----Dodane: Czw Mar 30, 2006 11:33 am

Może ktos mi napisać jakiś rozwój dziecka gdy jest się juz w 7-8 tygodniu ciąży ?? Tzn. ile ma wzrostu itp. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 1:20 pm    Temat postu: HMMM... :/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam sobie przed chilką test ciążowy i dziwne bo za 1 razem wyszło ze jestem w ciąży a za 2 ze nie. Poprosiłam moją młodą ciocie zeby kupiła es Smile uffff nie wiem co teraz mam myśleć to jestem w ciąży czy nie ?? HELP Sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/forum/objawy-ciazy-vt233.html napisał:
Badanie dwurzęczne
Jeśli lekarz podejrzewa ciążę ważne jest określenie macicy, która pod koniec 1 miesiąca jest nieco powiększona, pod koniec 2 miesiąca ma wielkość gęsiego jaja, pod koniec 3 miesiąca ma wielkość męskiej pięści a pod koniec 4 miesiąca ma wielkość główki noworodka. Lekarz ocenia również rozpulchnienie macicy, która w ciąży staje się miękka i castowata oraz zmianę konsystencji macicy, która zmienia się w twardą, mniejszą i kulistą.


Sytacja jest trudna dla Ciebie ale napewno istnieje jakieś rozwiązanie. A Ty nie jesteś żadną chodząca pomyłką.

Jeżeli nie chesz iść do apteki to możesz iść do lekarza, jego obowiązyje tajemnica lekarska, a w końcu do ginekologa nie idze sie tylko i wyłącznie ze wzgledu na ciąże.

Wiesz przestrzegał bym przed pozostawaniem samemej z tym problemem. Rozumie że nie masz ochoty dzielić sie tym z nikim, ale taka sytacja może stwarzać naprawde duży stres. Dobrze jest pogadać z kim, zastanów sie czy napewno nie ma nikogo kto był by godny zaufania w tej konkretnej sytacji. To nie musi być osoba której zwierzasz sie zawsze. Koleżanka, pedagog szkolny, ulubiony nauczyciel, ksiądz, sąsiadka. zastanów sie nad tym.

Obawa przed odżuceniem ze strony partnera jest nie żadkim przypadkiem. Jednak powinien wiedzieć o całej sytacji. Starams ie zrozumieć że chcesz odwlec ten moment, ale on kiedyś nastapi. Piszesz że jesteś z nim związana i to właśnie on wie o tym co sie dzieje w twojej glowie. Dla tego myśle że niezaleznie od sytacji powinien wiedziec o tym wszystkim. Nie tylko o tej sytacji czysto pragnatycznie, lecz też to co masz w głowie. Będzie to z obupulną kożyścią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 11:27 am    Temat postu: :))) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to zapis prywatnych wiadomości dotyczacych tego tematu

stokrotkaaa napisał:
Zrobiłam sobie przed chilką test ciążowy i dziwne bo za 1 razem wyszło ze jestem w ciąży a za 2 ze nie. Poprosiłam moją młodą ciocie zeby kupiła es Smile uffff nie wiem co teraz mam myśleć to jestem w ciąży czy nie ?? HELP Crying or Very sad Sad Crying or Very sad


Paweł napisał:

Cieżko mi ustosunkować sie do tego. ponieważnie było mnie przy tym i nie widziałem. (wybacz ale internet ma pewne ograniczenia).

Ciesze sie jednak że znalazla sie osoba której w pewny stopniu ufasz. To dobrze.

Jeżeli jest tyle niejasności, to chyba naprawde warto udać sie do lekarza.


stokrotkaaa napisał:
Confused Boje się tak tego strasznie że nie masz pojęcia Sad. Bo ten lekarz zna moich rodziców Sad. Nawet nie wiem co miała bym mu powiedzieć jak zacząć. Crying or Very sad


Paweł napisał:

Zapewne nie poczuje tego co Ty przeżywasz.

Lekarza obowiązuje tajemnica lekarska. Fakt żę zna twoich rodziców w tym momencie nie ma nic do znaczenia. Przychodzisz do niego jako pacjętka i tak Cie też potraktuje.

Co powiedzieć? Prawde. Nie ma sensu kluczyć czy kombinować aby udzielił Ci odpowiedz ale nie dowiedział sie dokładnie o co chodzi.

Nie wiem czy byłaś juz kiedyś u ginekologa czy tez nie. Jeżeli tak, to wiesz jak to wygląda. Jeżeli nie, to zaprasza do lektóry:
http://www.biomedical.pl/forum/u-ginekologa-vt741.html

(może to chodz troszke rozjaśni Ci z czym to sie wszystko je). Rozumie żę lektóra tematu nie złatwia sprawy, chodz ja innymi środkami nie dysponuje.

Jednak ciocia o której wspominałas i która kupiła ci test ciążowy, już bardziej. Może spróbuj dać jej do zrozumienia że w twoim życiu dzieje sie wiele i chciała byś wsparcie. Jej wsparcie. Nie zawsze osoba która nam pomaga musi wiedzieć wszystko, czasem jest to całkowicie zbędne. Chodz wymaga odpowiednego zaranżowania. Nie jakimiś wykretami lecz zwykłą proźbą. Proszenie o pomoc, jest ciężkie, wiem o tym. Napewno łatwiej będzie Ci gdy ktoś będzie Cie wspierał. Ona jest też kobietą (mniemam też że jest starsza od Ciebie, o przynajmniej kilka lat) i pewnie niec więcej doświadczenia ma niż Ty. To naprawde może być przydatne. Przecież w rozmowie z nią, gdybyś zdecydowała sie z nią rozmawiać, zawsze możesz powiedziec "ie chce odpowiadać na to pytania" bądz "możemy wrócić za chwile do tego, chce to przemyśleć". Myśle że ona nie jest nastawiona przeciwk Tobie więc napewno nie będzie chciała wyżądzić Ci krzywdy czy przykrości i gdy zaznaczysz że w pewnym momencie nie jesteś do końca pewna czy chcesz coś wyjawić nie będzie nalegać.


stokrotkaaa napisał:
Hej.

Bardzo Ci dziękuje bo Twoje słowa w pewny sposób mi pomogły Smile :* Jutro porozmaiam z ciocią może mi coś doradzi. Pozdrawiam


Stokrokaaa Smile Embarassed


Paweł napisał:

Ciesze sie Smile

Jeżeli mogła byś (jeżeli to nie zbyt osobiste badz intymne) to prosił bym abyś napisała jak cała sprawa sie zakończyła, albo jakie sa postępy.

W ten sposób i Ty będziesz mogła pomuc innym Very Happy Wiele osób czyta to forum, mają różne problemy, nie wykluczone iż ktoś będzie miał podobny.

Szanuje prywatną korespądencje do mnie, dlatego chciał bym zapytać sie czy moge umieścić tresć naszych prywatnych wiadomości na forumw temacie który stworzyłaś? Jeżeli nie chcesz, nie zrobie tego, wiadomości zachowam a potem usune (pojemność skrzynki nie pozwala na trzymanie wszystkich wiadomości które do mnie przeychodzą).

Pozdrawiam serdecznie Smile



stokrotkaaa napisał:
Oczywiście możesz zamiescić je w moim poscie Smile. Bo mogą komuś pomóc... Smile a jutro wybieram się juz do ginekologa ale nie sama bo z ciocią opowiedziałam jej o wszystkim Smile i odrazu lepiej mi sie zrobiło jak tylko wróce od ginekologa odrazu pisze do Ciebie Smile Wink buziaczki :* Embarassed ...


Paweł napisał:
Dobrze że jednak znalazła sie osoba z która sie podzieliłas tym wszystkim.

Trzymam kciuki i czekam na odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stokrotkaaa



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 12:47 pm    Temat postu: SmuTna PRaWda :((( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem juz po wizycie u ginekologa no i coż nie wiem czy mam się cieszyć czy płakac bo jestem w 11 tygodniu ciąży ( nie jak myślałam ze w 7-8 ) Sad(( i dlatego jest juz u mnie widoczny leciutki brzuszek Sad((. Nie wiem jak mam powiedzieć o tym chłopakowi. Bo się boje że może mnie zostawić, bo on tak bardzo nie chce mieć dzieci. Lubi je ale własnego nie chce mieć Sad(( i do tego jestem taka młoda. A u mnie w mieście bedą gadać "o to ta która z tym hahaha i dobrze im tak" Sad((. Juz 11 tydzień a ja dopiero teraz zaczełam podejrzewać ciąże. Crying or Very sad Musze jak najszybciej powiedziec o tym chłopakowi tylko jak ?? Ma ktos jakiś dobry sensoyny pomysł na przeprowadzenie tej rozmowy. Sad(( ??



Jutro ide na dokładniejsz badania Crying or Very sad Sad Dlaczego ja jestem taka głupia że dopiero teraz zauwazyłam ze coś nie tak ?? Crying or Very sad Confused Sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group