Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

O nadzerce i o torbielu jajnika

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz, różnie to bywa.
moja mama mówiła, że ją bolało.
moją siostrę bolał po tym tylko brzuch- tak jak na okres.
ale to też zależy w jaki sposób masz mieć ją usuwaną- czy przez wypalanie czy przez pędzelkowanie?
wypalanie nie jest zalecane u kobiet które nie rodziły. jeszcze się nie spotkałam z lekarzem który by robił wypalankę kobiecie która nie rodziła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Megggg!



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

non własnie nie wiem na jakiej zasadzie ma to byc itd... fakt faktem troche się boje ale mam nadzieje ze jest to tylko moje zbyt duze wyobrazenie o tym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maja20



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiatm miałam napisac jak bede po wizycie u gina i okazało sie ze mam nadzerke i podejrzenie zespołu policystycznych jajników...okaze sie jak porobie badnia krwi i przyjda wyniki cytologi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
donka1984



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Może zaczne od początku. Dziasiaj jest 13 dzien jak powinnam dostać okres. Poszłam do ginekologa żeby usłyszeć że bede mamą, jednak tak się nie stało. Mam toorbiel na prawym jajniku o wielkości 18,5 mm. czy jest to groźne i czy jest to możliwe że przez tego torbiela może się spuźniać okres tak długo? I czy przez niego moge mieć problemy aby zajśc w ciąże. Jutro ide do jeszcze jednego lekarza bo ta pani ginekolog nie była do końca pewna czy to aby napewno torbiel broił. Dała mi jakieś tabletki ziołowe "martodymon" czy jakoś tak na co one dokładnie są, bo nie wiem do końca. I co mam dalej robić z torbielem?

Dodano po 11 minutach:

A jeszcze chciałam zaznaczyć, że okres miałam zawsze regularny, a tym razem nie dośc że mnie dstałam, to jeszcze boli mnie kręgosłup, bolą mnie piersi czego nigdy nie mialam. Robiłam dwa testy ale wyszły negatywnie, tylko na usg wyszło że mam torbiel. Troche się boje bo miałam już torbiel ale na szyi i było bardzo groźnie. A nie ukrywam że bardzo bym chciała już zostać mamusią...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka870



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolska
PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 12:25 pm    Temat postu: torbiel jajnika Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie!

w zeszłym roku byłam u ginekologa i wykryto u mnie polipa na macicy, dostałam luteine by to wyleczyć . Brałam to porzez ponad 9 miesiecy . Niedawno proszki mi sie skończyły bóle powróciły wiec znów wybrałam sie porobić badania kontrolne... czekam na wynik cytologii, mam torbiel na lewym jajniku wielkosci 4,5 cm , rok tamu tego nie było , teraz mam sie przeżucic na tabletki antykoncepcyjne, po wynikach badań krwi, dodatkowo na marker nowotworowy...zaczynam wierzyć , że to sie niczym dobrym nie skończy. Mam 22 lata i niewspółżyłam jeszcze z nikim , wieć na to zwalić nie moge , jestem cały czas pod ginekologiczną obserwacją, raz do roku powtarzam wszystkie badania dla pewnosci wiec to nie może być moje zaniedbanie...wiec co to ma być? Robie sie już bardzo zdenerwowana od tego wszystkiego, przecież teraz już miało być wszystko dobrze a tu bonus!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwona15



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzislaw Slaski
PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dwa dni temu bylam u ginekologa bo spoznial mi sie okres 2 miesiace.Okazalo sie ze mam torbiel na prawym jajniku 3cm..zostal przepisany mi antybiotyk i mam czekac az peknie. tak bardzo sie boje.. Crying or Very sad czy to jest coś poważnego..???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

torbiele generalnie nie są groźne, jednak nie należy ich lekceważyć. myślę, że skoro lekarz wdrożył odpowiednie leczenie, to będzie dobrze. pamiętaj przy antybiotyku o łykaniu osłonowo probiotyków kobiecych, żeby nie przypałętala się grzybica
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanie.
Jakiś czas temu stwierdzono u mnie lekką nadżerkę. Miałam robioną cytologię - II gr. Ale przed badaniem miałam małą infekcję bakteryjną leczoną globulkami.
Moja pani ginekolog twierdzi, że nadżerka jest małych rozmiarów i nie trzeba z nią nic robić. Dopiero po ciąży zalecałaby wymrażanie. Ja jednak trochę się obawiam. Może powinnam iść do innego ginekologa aby wykonał ten zabieg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jeżeli jest mała i nie daje objawów, to nie ma sensu. jednak jak chcesz, to poradź się innego ginekologa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monti



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka - dzięki za odpowiedź.
Nadżerka faktycznie nie daję o sobie znać - żadnych boleści, plamień, upławów. Poza tym jak stwierdziła moja pani ginekolog - bardzo mała.
Może faktycznie poczekam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group