Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nuvaring - pytania - zbiorczy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudek564



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapoznałem się z regulaminem . To dlaczego jest takie słabe krawienie ?

PS. proszę o przeniesienie tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4178

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"(...)zmienia się charakter błony śluzowej jamy macicy. Ze względu na przyjmowanie hormonów ona nie przyrasta na grubość na którą bez przyjmowania hormonów zwykle przyrastała(...)"

Napisałam chyba wyraźnie...

Skoro nie przyrasta na taką grubość jak "normalnie" to krwawienie jest krótsze i słabsze. Nie jest to żadna patologia.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dudek564



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli jest to objaw stosowania krążka antykoncepcyjnego ? Dopiero po 4 miesiącu się tak normuje ? Nie potrzebnie się martwimy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4178

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Matko...Już się unormowało...To jest normalne, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, krwawienia z odstawienia są krwawieniami a nie normalnymi miesiączkami...

Czym Wy się przejmujecie...Wink Wyluzujcie trochę i cieszcie się tym ,że jesteście zabezpieczeni i nie musicie się martwić o ciążę Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dudek564



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale my nic nie odstawialiśmy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4178

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wkładacie krążek na 21 dni i potem jest 7 dni przerwy i 8dnia nowy krążek. "miesiączka" która występuje w czasie tych 7 dni nie jest miesiączką tylko krwawieniem z odstawienia. Przez te 7 dni organizm nie otrzymuje hormonów czyli następuje odstawienie. Ciągłość antykoncepcyjna jest zachowana jeśli włożony zostanie kolejny krążek.

Przeczytaj ulotkę...Tam jest wszystko napisane...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dudek564



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

okres był strasznie słaby , kilka kropek . 3 dni po okresie pojawiło się kilka kropel krwi na majtkach . To jest spowodowane unormowaniem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4178

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skąpe krwawienie jest normalnym krwawieniem z odstawienia. A to co teraz opisujesz, to jest jakieś zaburzenie.

Skoro założony był 4 krążek i występuje takie zaburzenie, należy zmienić formę antykoncepcji na tabletki na przykład.Chodzi o zmianę substancji czynnej, bo widocznie organizm Twojej dziewczyny źle toleruje hormony które zawiera krążek. Na rynku nie ma innych krążków. Więc pozostają tabletki lub plastry.

Możecie również poczekać do kolejnego krwawienia. Bo to plamienie "po okresie" mogło być jednorazowym incydentem. Jeśli sytuacja się powtórzy, należy koniecznie zmienić krążek na tabletki.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 9:55 am    Temat postu: NuvaRing Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wczoraj byłam u swojej ginekolog i z powodu codziennych biegunek od dłuższego czasu (kilka miesięcy) i z powodu podejrzenia zespołu jelita drażliwego zdecydowałam z lekarzem,że zmieniamy środek antykoncepcyjny, czyli tabletki. Do wyboru mam plastry i oto ten krążek. Czy, któraś z was go stosowała? Chętnie posłucham każdej opinii na ten temat:) Z tego co wiem, to dla mnie byłby on dobry ponieważ hormony omijają układ pokarmowy.

Dodano po 40 minutach:

Oj:D Nie zauważyłam tematu powyżej.. Chyba jeszcze jestem zaspana:D Przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4178

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 1:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy przeczytac temat Smile tu akurat nie ma jeszcze wielu stron Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group