Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nudności w podróży

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Altec



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 12:59 pm    Temat postu: Nudności w podróży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Od niedawna zaczołem dużo podróżować samochodem ale...
no właśnie jest jedno ale:(

strasznie źle znoszę dłuższe podróże i jedyny plus w tym taki, że to nie ja prowadzę auto bo chyba bym się nie nadawał za kierownice w dłuższa trasę!!

Co mam robić bo niestety podróże związane są z moją pracą i nie mogę tego zmienić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam, że choroba lokomocyjna mija kiedy to Ty jesteś kierowcą.
moja siostra też nie umie jeździć autem jako pasażer- zawsze jest jej niedobrze. wszystko mija kiedy to ona siada za kółkiem.

a co do ch. lokomocyjnej- jest teraz mnóstwo środków na takie przypadłości. idź i popytaj w aptece. jeśli jednak musisz siąść za kółkiem to to też powiedz farmaceutce- po niektórych środkach nie wolno prowadzić.
pomóc też może szeroko otwarte okno i wietrzenie samochodu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Altec



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, iż to nie ja prowadzę ponieważ mój kolega z zespołu dłużej już pracuje i ma większe zaufanie u szefa więc to zawsze on dostaje auto:)
Poszukałem troche w sieci na ten temat i chyba spróbuje aviomarinu. Jakoś nawet ta nazwa już mi sie wiele razy obiła o uczy tylko wcześniej nie byłem zainteresowany na tyle, żeby wnikać do czego to jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aviomarin powoduje senność więc raczej nie polecam ... Ja po nim śpię i śpię Laughing
Proponuje metocroplamid ale jest niestety na receptę ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Altec



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 12:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie lek o którym mówisz jest dostepny na receptę, a wiadomo jak jest z dostaniem się do lekarza i uzyskaniem recepty. Więcej problemów niż to warte:(
Wolę iść do apteki i mieć coś od razu bez zbędnego stania w kolejkach i dodatkowych kosztów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maria1111



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak zgadzam się z Altec. Aviomarin mi pomaga jest bardzo skuteczny. A senność przynajmniej droga szybciej leci:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Altec



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci ze każdy lek może działac na każdego człowieka inaczej więc może dlatego ty akurat nie odczuwasz senności przy braniu Aviomarinu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maria1111



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam teraz na wyjezdzie i Aviomarin był przy mnie, a przy okazji pomogłam koleżance bo ona stosowała zaklejanie pępka i do pewnego momentu nawet działało ale jak podróż się przedłużała to miała mdłości i wzieła odemnie tabletkie Aviomarinu ktróry jej pomógł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Altec



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się ostatnio z opinią że choroba lokomocyjna z czasem przemija lub jej objawy mogą trochę ustać, miał tak ktoś może?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja na przykład...Jak byłam mała to nie mogłam normalnie jeździć bo zaraz były wymioty, leki działały ale w ogromnych dawkach i bardzo krótko...

A później mi przeszło...Tylko ciężko mi powiedzieć kiedy...W każdym razie w gimnazjum już normalnie mogłam jeździć...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group