Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nowa pigułka "po" - Escapelle

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 3:28 pm    Temat postu: Nowa pigułka "po" - Escapelle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednym z najnowszych preparatów na rynku jest Escapelle - już dostępny na polskim rynku. Mechanizm działania nowego preparatu jest identyczny, jak dostępnego do tej pory Postinoru Duo. Tabletkę należy przyjąć jak najwcześniej po niezabezpieczonym stosunku, jednak nie później, niż 72 godzin po nim.
Escapelle posiada jednak cechy, które wyróżniają go na tle innych dostępnych na rynku produktów. Przewagą Escapelle jest łatwość stosowania: jest to tylko jedna tabletka zawierająca 1500 mikrogramów lewonorgestrelu (hormonu z grupy progestagenów). Stosowanie Escapelle zapewnia także skuteczność – tutaj oszacowana jest ona na 99% przy zażyciu w pierwszej dobie po stosunku. Co więcej, Escapelle nie powoduje przerywania ciąży! Jeśli preparat zostanie przyjęty zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy, nie spowoduje jej usunięcia. Zadziała wspomagająco na rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem.

Kiedys sluszalam pare opini o postinorze ze jest to tabletka wczesnoporonna... kazdy ma swoje zdanie ja sie z tym nie zgadzalam a to jest ozeczenie WHO :Tabletki stosowane przy antykoncepcji doraźnej działają do 72 godzin po odbyciu stosunku seksualnego. Działanie ich uzależnione jest od fazy cyklu miesięcznego kobiety: tabletki przyjęte przed owulacją hamują jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji (czyli zagnieżdżenia zapłodnionej komórki w macicy). Mechanizm działania jest identyczny jak tradycyjnych pigułek hormonalnych. Co więcej, nie ma tutaj jakiejkolwiek mowy o działaniu wczesnoporonnym, o co często oskarżana jest dzisiaj w Polsce doraźna antykoncepcja. Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o ciąży możemy mówić dopiero, gdy dojdzie do zagnieżdżenia rozwijającego się zarodka w jamie macicy, ponieważ tylko połączenie zarodka z macicą jest uważane za ciążę. Dlatego też ci, którzy przestrzegają przed zażywaniem pigułki stosując takie właśnie argumenty, nie mają racji.

mam nadzieje ze ten temat rozwieje jakiekolwiek watpliwosci i sie przyda Smile pozdrowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kattiunia15



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 5:31 pm    Temat postu: prosze o zetelna odpowiedz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest cos takiego ze moj okres jest bardzo nieregularny bo przed ostatnio miałam w czercu a pozniej w pazdzierniku i nie wiem czy w tamtą sobotę mogłam mieć jajeczkowanie bo po 45 h od zapłodnienia wziełam ESCAPELLE i nie wiem na ile mogę być pewna że zadziała skoro dzisiaj mija 6 dzień a moje sutki są białawe na końcach i bolą przy dotyku czy to może być objaw ciąż? proszę o odpowiedż
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffy016



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:55 pm    Temat postu: prosze pomocy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Wczoraj wspolzylam ze swoim partnerem. Do wytrysku doszlo na zewnatrz. Po ok.3-4min partner wsadzil mi 2palce do pochwy, gdzie wczesniej mial kontakt ze sperma.. Dotykal tez roznych tkanin i rzeczy przed wsadzeniem palcow. akurat mam dni plodne... miesiaczki mam regularne bo zawsze dostaje albo 9 albo 10 kazdego miesiaca. Bylam dzis u ginekologa. Przepisal mi escapelle. Odrazu ja zazylam ( zmiescilam sie w ciagu doby) ale boje sie ciagle.. Juz wystapily u mnie drobne krwawienia. Ale boje sie, panikuje, nie wiem co mam robic. Ja nie moge byc teraz w ciazy! Prosze poradzcie mi cos, powiedzcie co o tym myslicie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak prawdopodobienstwo ciazy bylo male, bo plemniki na palcach od razu gina, po wytarciu w rozne tkaniny tym bardziej..
Na pewno nie bedziesz w ciazy
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat zamykam.

Proszę pisać tu:http://www.biomedical.pl/forum/6-vt12847.html?start=50
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group