Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Novynett - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdzia87



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 70

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no czytałam i to nie raz ale wole zapytać kogoś z doświadczeniem kto już tak miał bo to było ponad godzinkę i jeszcze przy tabletkach nie mam takiej pewności i odwagi jak to zawsze jest na początku każdej metody zabezpieczania Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novynette



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 67

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam okres już drugi dzień, czyli dokładnie 30dni trwał mój cykl.. jak zawsze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
studentka21



Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:52 am    Temat postu: niech mi ktoś doradzi... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stosuje tabletki antykoncepcyjne od jakis 5 miesiący.. miesiąc temu rozpoczełam zażywanie preparatu novynette (przedtem brałam diane)... jakieś 3 tygodnie temu miałam stresujący tydzień i w jednym dniu zapomniałam wziąśc 1 pigułkę... na nastepny dzień dostalam jakiegoś krwotoku ( bo okresem tego nie mozna nazwac) czulam sie oslabiona, przez 2 dni mialam goraczke i od tego czasu czuje sie poprostu okropnie ( ciagle boli mnie brzuch, mam problem z pecherzem, choc nie wiem czy to ma cos z tym wspolnego) ...na nastepny dzien po tym jak zapomnialam wziasc ta pigulke wzielam 2 naraz i tydzien po znowu dostalam okres... jeszcze tego samego dnia uprawialam sex ze swoim partnerem... moje pytanie brzmi...
czy moglam byc w ciazy i poronic i czy podczas stosunku moglam zajsc w ciaze ...... jesli ktos mial taka sytuacje bardzo prosze o rade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
angi



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Lekarz przepisał mi tabletki w celu wyregulowania hormonów. Pierwszą miałam wziąć oczywiście w pierwszym dniu cyklu, tylko, że okres zrobił mi psikusa, tzn. pojawiło się krwawienie w dniu, w którym powinno się pojawić, tzn. 02.11. , więc wzięłam tabletke. Krwi nie było za dużo, ale tak mam w pierwszym dniu. Dziwne jest to,że następne krwawienie pojawiło się dopiero 06.11. i trwało pięć dni, czyli tyle co zawsze, a ja tabletki biorę od 02.11. czyli wcześniej, tzn. 02.11., to nie był początek okresu tylko, że ja o tym nie wiedziałam i nie wiedziałam też, czy powinnam przerwać branie tabletek, czy nie, więc brałam dalej. Czy to ma jakieś znaczenie, że zaczęłam brać tabletki nie pierwszego dnia cyklu, jeśli tak, to jakie? Jak to się ma do zabezpieczenia czy jest słabsze czy nie? Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teoretycznie powinnaś stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze opakowanie a praktycznie wystarczy 7 dni
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madziarka



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:43 pm    Temat postu: novynette Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam... mam problem.. poniewaz od niecałego miesiaca biore tabletki novynette... i dzien w dzień mam jakiej plamy na bieliznie... co mozna z tym zrobic? co sie dzieje ze takie cos wystepuje??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to normalne w czasie pierwszych 3ech miesięcy brania tabletek - organizm musi sie przywyczaić
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iedliq



Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co bedzie jesli sie przyzwyczai??
Wtedy co ? tabletki bedą miały mniejszą skutecznosc ??
I jaka jest szansa na zajscie przy tych tabletkach ??i nie mowie tu o przypadkowym skonczeniu w dziewczynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak się przyzwyczai to przestanie np plamić.
żadne tabletki nie dają 100% pewności, że się w ciążę nie zajdzie- tak przynajmniej słyszałam.
przyjmowanie niektórych leków może obniżać skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych. tak samo choroba lub jeszcze coś innego.
ale o tym dziewczyna powinna wiedzieć.
no i oczywiście podstawą jest regularne zażywanie ich.

mówię Ci to ja- niedoświadczona w "tych" hormonalnych sprawach.
może jeszcze ktoś się wypowie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po to są tabletki, zeby można było "kończyć w dziewczynie" ;)
skuteczność jest bardzo bardzo wysoka, więc ciąza przy prawidłowym braniu jest prawie niemożliwa. jednak nic nie daje 100% i z tym się zawsze trzeba liczyć.
ważne, zeby przeczytać ulotkę dokładnie i wiedzieć, jak postępować w wyniku zapomnienia/obniżenia skuteczności/wymiotów itd
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 4 z 28

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group