Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Normy bHCG i HCG (part.4)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez wpływu.nie jesteś w ciąży.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cicha23



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, poświęcony czas i wyrozumiałość. Tylko Wasze opinie są dla mnie cenne i tylko z Waszym zdaniem się liczę, dlatego pytałam tutaj. Mam nadzieję,że się teraz uspokoję i przestanę zadręczać. Jeszcze raz dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fedra



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam prosze o pomoc bo nie wiem co robić

17 kwietnia miałam ostatnią @
FL mam 14 dniowe

12 dpo zrobiła test ciażowy a nawet dwa wyszły dwie grube krechy
w tym dniu zrobiłam betę wyniosła 176,9 mIU/ml
14 dpo zrobiłam drugą betę wyniosła 301 mIu/ml
przyrost prawidłowy
na dzień 20 po owu miałam wyznaczone usg na którym nic nie wykryto
lekarka zleciła betę a jej wysokośc 254,4 mIU/ml

gdzieś czytałam ze to mogła być ciaza bliźniacza a teraz zostało się jedno dzieciatko dlatego beta taka niska

jutro idę na kolejna betę ale lekarka kazała odstawić leki i czekać na krwawienie czy to faktycznie juz koniec????

prosz eo pomoc[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cicha23



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowne Panie. mam pytanie. Czy poziom hcg we krwi utrzymuje się przez cały okres ciąży? Mam na myśli to, czy hormon hcg jest też wykrywalny załóżmy nawet w 30 tyg ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cicha23



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 01, 2013 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mogłabym uzyskać odpowiedź na ostatnie pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Cze 01, 2013 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fedra być może to ciąża biochemiczna niestety.
Cicha...a czemu pytasz??
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cicha23



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 02, 2013 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytam z ciekawości. Czytałam, że poziom hormonu do pewnego okresu ciąży wzrasta, osiąga swój największy poziom a później spada. W związku z tym co znaczy spada? Spada i go nie ma i do końca ciąży już go nie będzie?? Jak to jest? To znów mnie zaniepokoiło, bo może robiąc beta hcg w tak odległym czasie jak pisałam wcześniej(ewentualny 16 tydzień), to może to był własnie ten czas, kiedy beta spadła i nic nie wykazało na badaniu beta ( mój wynik <0,100 mIU/ml). Wiem, że moje pytania mogą być irytujące i głupie, ale nie posiadam kompletnej wiedzy z tego zakresu, więc pytam. Więc jak to jest naprawdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hormon jest wydzielany gdy dojdzie do zapłodnienia.poziom jego rośnie szybko i najwyższą wartość osiąga około 8-12 tydzień czyli pod koniec pierwszego trymestru.pozniej stopniowo,delikatnie spada aż do porodu. Na pewno w 16 tyg wartości tego hormonu byłyby jeszcze wysokie. Do końca ciąży hormon będzie obecny wiec wykrywalny we krwi i przez testy ciazowe
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cicha23



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję. Zastanawiało mnie to stwierdzenie "spada". pomyślałam, że on już później naprawdę spada do granic niewykrywalności. Tak samo czytałam, że wysoki poziom hormonu LH może być utrudnieniem w oznaczeniu beta hcg. Ja już nie wiem jak to jest ... Zaczyna spóźniać mi się też okres, co prawda kolejny już z rzędu. Znów się niepokoję....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolaaa



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny proszę o informacje, wg.. Waszego doświadczenia i Waszych koleżanek dziś zupełnie niespodziewanie ginekolog wysłała mnie na badanie beta hcg wynik 5,980 w przychodni poinformowano mnie, ze oczywiście nie wiadomo badanie trzeba powtórzyć. Jednak ja nie współżyję od jakiś 5 tygodni więc zakładając, że nawet jeśli jestem w 5 tygodniowej ciąży to raczej niemożliwe by mieć taki wynik bthcg? jak Wy uważacie?
bo ja chyba nie wytrzymam do poniedziałku....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 8 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group