Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Normy bHCG i HCG (part.2)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia25



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:11 pm    Temat postu: wyniki badań a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odebrałam właśnie wyniki badań krwi i mam nadpłytkowośc norma wynosi 150-400 ja mam 452 czytałam, że nadpłyrtkowośc wytstępuje min w ciąży czy to możliwe. co jeszcze w badaniu krwi może wskazywac na ciąże. Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze zwykłego badania samemu raczej prezstrzegał bym przed ocenianiem ciąży.

Lepiej zrobić badanie na poziom hormonu HCG (też z krwi) po określeniu tego hormonu można stwierdzić ciaże bądz jej brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mon



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 7:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie.... jak to jest z tymi wynikami....ja byłam w laboratorium i zrobiłam test na obecnosc betaHCG, wynik wyszedł 0,00 mlU/ml....test robiłam w ewentualnym 7 tyg...wiec sadze, ze powinno juz wykazac ewentualna spora zawartosc betaHCG, a nie ma nic....z tym, ze moje objawy nadal nie mineły....rozpulchniony brzuch, zmiana koloru sutków, mdłosci jeszcze troche mi sie zdarzaja, poza tym temperatura.....niezmiennie oscyluje miedzy 36,7 a 37, tak juz poltora tyg...i zupełnie nie wiem co jest grane.....robiłam jeszcze jeden test taki z apteki i tez wyszedl mi negatywny....ale z tymi testami to roznie bywa....i nie wiem teraz na ile moge ufac testowi laboratoryjnemu....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
para



Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ........
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 12:38 pm    Temat postu: Beta hcg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.chcialem sie dowiedziec ile dni po stosunku mozna zrobic badanie krwi na poziom hormonu HCG i czy w zwykłym laboratorium wykonaja nam te badanie ??czy mozna je zrobic prywatnie czy trzeba miec skierowanie??? jeszcze jedno moją partnerke boli dolna partia brzucha tak jakos dziwnie czy to moze byc ciaza??dzieki z gory.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Test na poziom hormuny betaHCG można zrobić praktycznie w kazdym laboratorium.

Nie trzeba mieć skierowania, w tedy poprostu jest to odpłatne badanie, koszt jest w granicach 25 zł.
Wyniki są zazwyczaj na następny dzień. A czasem nawet w tym samym dniu, to już jest indywidualna sprawa każdego z laboratorów.

Najwcześniej można go zrobić po 6 dniach od domniemanego zapłodnienia.
Aby jednak nie było już żadnych wątpliwości najlepiej zrobić go 8 dni. Tak aby poziom hormonu wzrusł na tyle aby nie było juz żadnych niedomówień Wink (oczywiście puźniej też można go zrobić, też wynik będzie prawidłowy).

Większość laboratorów daje normy, po czym od razu można odczytać samemu wynik.

Lekarz podczas badania ginekologicznego jest wstanie stwierdzić ciąże w około 6 tygodniu Wink To tak już nawiasem pisząc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tylko dodam że 25 zł to minimalna kwota, ja sie spotkałam z kwotą 90zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

90 zł?? Shocked ja zawsze płace 15zł,najwidoczniej wszedzie chcą inaczej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pauli86



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Najwcześniej można go zrobić po 6 dniach od domniemanego zapłodnienia.
Aby jednak nie było już żadnych wątpliwości najlepiej zrobić go 8 dni. Tak aby poziom hormonu wzrusł na tyle aby nie było juz żadnych niedomówień Wink (oczywiście puźniej też można go zrobić, też wynik będzie prawidłowy).


Paweł w tym temacie piszesz, ze test mozna zrobic najwczesniej po 6 dniach i tak dalej... Natomiast w poscie "Normy bHCG" piszesz cos takiego:

Paweł napisał:
Po dziesięciu dniach od domniemanego zapłodnienia, warto jednak poczekać 14 dni, tak aby wszystko sie unormowało i poziom hormonu wzrósł na tyle aby można było definitywnie stwierdzić ciąże.


Ktora z Twoich wypowiedzi jest prawdziwa? Moze obie? Smile
P.S. Popracuj nad swoja ortografia prosze bo razi w oczy jak moderator z taka iloscia postow nie nauczyl sie jeszcze poprawnie pisac na forum.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Sie 09, 2006 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem obie są poprawne.
(to jest bez ironi Wink )

Ludzie myślą że ciąża to stan jak w komputerze zero albo jeden, jest albo jej nie ma.

Teoretycznie ciąże da sie wykryć po 6 dniach.
Lecz jeżęli ktoś myśli że organizm ludzki jest tak sprawny i niezawodny że po teoretycznych 6 dniach da jasny i klarowny wynik to jest w błędzie.

Poziom chormonów nie jest skokowy lecz wzrastający. Więc jeżeli chce sie mieć jasny wynik to trzeba nieco odczekać.
Istnieje coś takiego jak mikro poronienia, czyli odlepienie sie zarodka który zagnieździł sie, bądź był w fazie zagnieżdzania w macicy.

Lepiej odczekać parę dni aby hormony mogły sie unormować na takim poziomie aby było łatwo określić stan w jakim znajduje sie kobieta.

Różnica w wypowiedziach nie wynika z błędu merytorycznego a z kontekstu pytania, oraz przedstawionej sytuacji.

Niektórzy pytaja o teorie (badź nie podają sytuacji), a inni opisują sytuacje i chcą odniesienia do niej w kwestii właśnie testu bHCG.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pauli86



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 10, 2006 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że próbujesz się jakoś usprawiedliwić, ale ja w Twoich postach widzę ewidentną pomyłkę jeżeli chodzi o dni w których test ten będzie wskazywał prawidłowy wynik.

Najpierw piszesz:
Paweł napisał:

Aby jednak nie było już żadnych wątpliwości najlepiej zrobić go 8 dni.

Następnie:
Paweł napisał:

Po dziesięciu dniach od domniemanego zapłodnienia, warto jednak poczekać 14 dni


Niezależnie od tego czy ktoś opisuje swoją sytuację czy też nie, ilość dni od zapłodnienia do wykrycia ciąży zawsze powinna być taka sama. Oczywiście każdy organizm jest inny, ale nie wydaje mi się żebyś Ty wiedział na odległość ile kto musi czekać żeby wynik był prawidłowy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 1 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group