Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Norlevo - zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fernia82



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dublin 2
PostWysłany: Sro Kwi 13, 2011 1:55 pm    Temat postu: Norlevo - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam pytanie. Ostatnio wzielam tabletke Norlevo, 5 dni temu i teraz sie obawiam.. Okres rozpoczelam w srode i zazwyczaj nie mam dlugich odkad ostawilam tabletki (ponad rok temu). Juz nie krawilam i sie kochalam z chlopakiem w sobote rano czyli tak 3 dni od kiedy mi sie zaczal okres ( ale juz go w sumie nie mialam, wogole nie krwawilam). Wydawalo nam sie ze cos z prezerwatywy wyplynelo wiec poszlismy do apteki i zazylam NorLevo - tabletke po stosunku. Byla to tylka jedna tabletka, mysle ze ta teraz jest juz nowsza i jest tylko jedna. Czulam sie normalnie po, zadnych boli, krwawienia, nic.. w niedziele sie znow kochalismy i uzylismy prezerwatywy i wszystko bylo ok. We wtorek czyli 3,5 dnia w sumie od zazycia NorLevo znow sie kochalismy i nic nie peklo ale zauwazylismy na prezerwatywie troche krwi. Tylko na prezerwatywie.. sprawdzilam i mialam krew w pochwie ale tylko tak jakby na sciankach, nie bylo wogole duzo tak zebym krwawila na zewnatrz. W nastepny dzien rano bylo tak samo ale w poludnie zaczelam krwawic, po prostu wiecej i po prostu musze uzywac podpaski.. Teraz sie boje dlaczego i skad to? Okres myslalam ze mi sie skonczyl bo juz nie krwawilam a teraz tak jakby znow byl? Przeczytalam ze jeden ze skutkow po wzieciu NorLevo to krwawienie z pochwy ale zastanawiam sie bo nie krwalilam od razu, dopiero 3 dni po.. czy to jest ten skutek uboczny, czy moze dostalam juz okres bo mam zaklocony cykl czy co sie dzieje?

Jesli macie jakies uwagi lub przydazylo wam sie cos podobnego bardzo prosze napiszcie! Ja wogole mysle ze jesli bylam w 3 czy 4 dniu cyklu to nie musialam wziasc tabletki po bo byly to chyba dni nieplodne ale wolalam wzic bo wiem ze w kwazdym dniu mozna zajsc we ciaze..

Czekam na wasze odpowiedzi bo wiem ze teraz musze tylko czekac ale prawie miesiac na nastepny okres i nerwy mnie chyba zjedza

Dzieki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniamania



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bralam i jestem zadowolona,bardziej niz z postinoru po ktorym ciaza jest naprawde mozliwa. nie mialam zadnych skutkow ubocznych,czulam sie dobrze,tylko miesiaczka pojawila sie nieco wczesniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fernia82 a moze Ty masz nadzerke lub torbiel? i wcale to nie musi miec zwiazku z ta tabletka..
krwawienie w trakcie stosunku lub tuz po moze wskazywac własnie na to co pisałam.
idz do gin i sie przebadaj na wszelki wypadek.


ps- w jakiej cenie sa te tabletki?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fernia82



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dublin 2
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedzi

hmm.. mialam kiedys mala nadzerke i zamrozilam i sie wzystko dobrze zagoilo, a nigdy wczesniej nie zauwazylam ze krawilam. No nie wiem teraz mam miec okres w sumie za 2 dni wiec czekam i mysle ze dostane.

Nie wiem dokladnie w jakiej cenie sa tabletki poniewaz nie mieszkam w Polsce i cena byla za wizyte u lekarza i tabletke od razu, wtedy 40 eur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilia75



Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 7:28 pm    Temat postu: Norlevo a ciaza? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.mam pytanie. Po stosunku wzielam po okolo 12godzinach norlevo bo nie zdazylismy ...To byl akurat ten niebezpieczny dzien cyklu. mam juz 3 dzieci i kolejnego juz nie chcemy . Po 2 tygodniach stresu dostalam miesiaczke jak zwykle 5 ni potem 2 dni przerwy i potem znow 5 dni. postanowilam siegnac po spirale no bo ile mozna miec stresu? Poszlam do lekarza. Lekarz sprawdzil najpierw na ultrasonografie czy nie jestem w ciazy i wszystko bylo w porzadku, potem zalozono mi spirale typu Novat380. potem przed wyjsciem obrano mi probke moczu i tam wskazano,ze jestem w ciazy. szok. ginekolog kazal mi przyjsc za 2 tygodnie . teraz mowi,ze jestem w ciazy bo tak wykazal test ciazowy na moczu. Jestem zdenerwowana. Czyli ultrasonograf to bzdura? nic nie rozumiem. mam spirale a za 2 tygodnie sie okaze czy nie jestem faktycznie w ciazy? co jest prada? jestem szoku. proze o rade

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wedlug mnie to dziwne ze lekarz po takiej tabletce tak szybko zalozyl spiralę. w mojej glowie rodzi się mysl, ze gdybym po takiej sytuacji ja miala zalozyc spiralę, to bym poczekala az cykl się ureguluje i czy nie ma zadnych skutków ubocznych po takiej tabletce i jeszcze wlasnie z umijającym czasem sprawdziła czy jestem w ciazy..

a jak zakładal spiralę, nie robił tego podczas okresu? jak mozna pobrac probke moczu do badania podczas okresu?

Dodano po 2 minutach:

i to dziwne ze mialas 10 dni krwawienia i niby jestes w ciazy? ;/ jakies to nieprawdopodobne..

a sama robilas sobie testy ciazowe?
moze im sie probki moczu pomylilły?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim żaden test nie wykazałby tak szybko ciąży a tym bardziej ten z moczu.

Po drugie nie pobiera sie moczu do badania w trakcie miesiączki.

Po trzecie zrób test z krwi jak minie 16 dni od stosunku.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group