Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

noga w gipsie i skurcze łydki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qvanta



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:48 pm    Temat postu: noga w gipsie i skurcze łydki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Prawie 3 tygodnie temu skreciłem sobie dosyć poważnie nogę jednak gips ze wzgledu na opuchlizne zalozono mi dopiero w zeszły piatek (25 I). W środę zacząłem odczuwać rzadkie skurcze w lydkach kiedy zdarzyło mi sie niefortunnie napiac mięsień w łydce. Natomiast w czwartek skurcze w łydce zaczęły mnie tak czesto "łapać", że nie mogłem zasnać gdyż ciagle skurcze nie dawały mi spokoju. Rozwaliłem wiec gips, i dzisiaj wybrałem sie do lekarza, od ktorego niestety niewiele sie dowiedzialem bo tylko sie złościł że zepsułem gips :/ w koncu dał mi wybór: albo jeszcze raz zalozyc gips i robic zastrzyki przeciw zakrzepowe, albo szynę gipsowa usztywniajaca noge założyć. Wybrałem tę drugą opcję i teraz w zwiazku z tym mam kilka pytań:

1. jeszcze 3 tygodnie mam mieć tą szynę i zastanawiam sie czy spełni ona swoja funkcje, gdyż noga nie jest idealnie w niej nieruchoma? trapi mnie
ten problem bo nie chciałbym miec zadnych problemow w przyszłości z noga, gdyż sport jest częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie jego niemozności wykonywania. oczywiscie na czas kiedy mam szyne nigdzie nie chodze. caly czas leze z noga u gory.

2. co mozecie polecić na tego typu skurcze? co prawda teraz juz ustały, ale cholera wie co bedzie jutro. magnez będę brał ale to podobno nie przynosi efektow natychmiastowo..

3. czy faktycznie te skurcze mogły być objawami zakrzepicy? bo lekarz wcale nie wygladal na przekonanego...

4. czy to normalne ze te skurcze dopadaja kiedy ma się noge w gipsie?

dodam jeszcze jesli ze mam 17 lat 185cm wzrostu i ok 90kg wagi dlatego kawał chłopa ze mnie:]
uf rozpisalem sie:P

co o tym sądzicie?
liczę na Wasza pomoc bo od lekarza takowej nie otrzymalem:P
pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastrzyki p/zakrzepowe przy Twojej wadze powinieneś dostac od razu po zalożeniu gipsu. Szyna nie spełnia takiej samej funkcji jak gips ale nie masz się czym martwić.
Może na skurcze pobierz magnez.
_________________



Ostatnio zmieniony przez anetka dnia Pią Lut 01, 2008 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qvanta



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no zastrzyków nie dostałem.. co prawda wypisal mi dzisiaj recepte lekarz ale powiedizala ze jesli nie bedzie skurczy to ze nie trzeba brać. Chociaż w sumie sam nie wiem.. przeczytałem gdzies na innym forum ze jak kogos zaczely skurcze lapać to mu zastrzyki od razu dawali...

a mowiac ze nie spelnia tej samej funkcji to masz na mysli rowniez efekto koncowy? tzn. gorzej sie zagoi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dokładnie to co wyszlo na zdjęciu?? Złamanie, naderwanie??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qvanta



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, to nie złamanie. naderwanie.
a jak myslicie czy ta zakrzepnica moze sie rozwijac jesli nie ma objawów? tzn skurczy i bolu lydki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group