Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niskie tętno

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goosiaw



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:34 am    Temat postu: Niskie tętno Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 32 lata.Od jakiegoś czasu czuję się bardzo słabo i mam duszności. Zawsze miałam niskie ciśnienie, nigdy nie badałam tętna. Byłam ostatnio u lekarza, zbadał mi tętno i okazało się, że jest niskie (52). Od wizyty u lekarza badam sobie sama parę razy dziennie, moje tętno utrzymuje się w granicach (47-57). Czy jest to objaw jakiegoś schorzenia? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paniroza



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli czujesz się slabo i masz duszności, to wybierz się do pulmunologa, może alergologa. Zrób sobie spirometrie płuc. Ten lekarz co Cie badał powinien cos Ci powiedziec, gdzieś skierowac. Ale z lekarzami to tak zawsze. Ja nie slyszałam by niskie tętno było zwiastunem choroby. tym bardziej, ze piszesz, ze zawsze miałaś niskie tętno. Wiem, że to normalne np. u osób, które dużo trenują, biegają, uprawiają sporty itp. Ja to bym się bardziej niepokoiła tymi dusznościami i osłabieniem. Duszności to np. przy astmie. Czasami ze stresu się dostaje dusznosci. A z tym tętnem to do kardiologa się wybierz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paniroza napisał:
Wiem, że to normalne np. u osób, które dużo trenują, biegają, uprawiają sporty itp.

nie pomyliłaś? z tego co się orientuję, to osoby które intensywnie uprawiają sport mają podwyższone tętno- przecież przyspiesza ich metabolizm i praca innych organów.
poza tym jednym z zaleceń na niskie ciśnienie i tętno jest rozpoczęcie uprawiania sportu- i to, jak mniemam, ma służyć podniesieniu tętna a nie jego obniżeniu Rolling Eyes



Goosiaw napisał:
Od jakiegoś czasu czuję się bardzo słabo i mam duszności.

miałaś robione EKG?
jesteś na coś uczulona?
masz dużo stresów?
lekarz zlecił Ci jakieś badania? warto zrobić badanie krwi- sprawdzić czy nie masz anemii lub innych schorzeń.
warto poprosić o skierowanie na prześwietlenie płuc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group