Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niska hemoglobina

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beata_M48



Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 10:06 am    Temat postu: Niska hemoglobina Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,poszukuję przypadkow podobnych do mojego.21 dni temu zawiozłam mojego meza do szpitala z bardzo niska hemoglobiną HGB-4,23.Od tego czsu otrzymal 2 litry krwi , encorton,Dexawen-dozylnie a teraz otrzymuje encorton z cyklosporyną.Został przebadany onkologicznie (szpik jest czysty) urologicznie (czysty) ma guzy na tarczycy ale badania TSH jest ok .Ma powększoną sledzionę jest to jednak spowodowane wysoka bilurubina 2,1.Na dzień dzisiejszy hemoglobina wynosi 7,1 i ciagle nie wiadomo co powoduje takie zmiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gonzora



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niski poziom hemoglobiny można nazwać niedokrwistością.
Przyczyną niskiej hemoglobiny może być, niedobór żelaza, który jest częsty nie tylko u dorosłych ale również i u dzieci. Nie jest to jednak jedyna przyczyna niskiej hemoglobiny.
Wiązać się to może z częstymi krwotokami. Aby zwalczyć niedokrwistość należy wprowadzić do diety odpowiednie preparaty zawierające żelazo. W szpitalu podają żelazo w formie domięśniowej lub dożylnej. Wiem, też że żelazo najlepiej przyswaja się po stosowaniu witaminy C.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kryys



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mężczyzn hemoglobina powinna być na poziomi 14-18g/dl. U Pani męża hemoglobina jest o połowę niższa. Najczęściej powodem niskiej hemoglobiny jest brak żelaza we krwi. Możliwe, że organizm Pani męża nie przyswaja żelaza. Mam nadzieje,że nie jest to nic poważnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jingol



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieprawidłowa budowa hemoglobiny jest również przyczyną anemii.
Niska hemoglobina we krwi spowodowana jest zniekształceniem- sierpowata budowa krwinki.
Zniekształcenie to powstaje na skutek mutacji w jednym z łańcuchów hemoglobiny. Nie wiem dokładnie jaka jest przyczyna tej zmiany., Ale może to jest jakaś podpowiedź dla Ciebie.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gnus



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zła dieta zbyt dużo kawy i alkoholu przyczynia się do niskiego poziomu hemoglobiny. Stres i ciągłe zdenerwowanie też nie wpływają dobrze na poziom hemoglobiny. Na pewno dodatkowa dawka żelaza i witamin z grupy B by się przydała. Wiem również, że częste krwotoki wewnętrzne przyczyniają się do niskiego poziomu hemoglobiny. Trzeba sprawdzić wszystkie możliwości. Mam nadzieje. że wszytko rozwiąże się szczęśliwie. Życzę powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group