Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niezstąpienie jąder?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UrbanyO



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 8:01 pm    Temat postu: Niezstąpienie jąder? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Otóż wczoraj podczas w-f dostałem piłką w genitalia.Niby nic,zwłaszcza,że było to lekkie uderzenie.Przez pierwszą chwilę pobolało i przestało. Później w domu zauważyłem,że w miejscu gdzie są włosy(no może troszkę wyżej) podczas dotykania czuję małą kulkę. Dodam,że mam tylko jedno jądro. W tym miejscu nie widać żadnego zgrubienia czy czegoś. Mam także wrażenie,że jeszcze wczoraj ta "kulka" była trochę wyżej. Wydaje mnie się,że jest to właśnie niezstąpienie jąder. Czy mam rację? Czytałem,że występuje to u noworodków,niekiedy w rzadkich przypadkach u osób dorosłych.Ja mam 16 lat. Nie wiem co mam teraz robić Shocked Czy to jest właśnie to niezstąpenie? Czy może coś poważniejszego Sad (Odpukać!). Czy jest szansa na wyleczenie tego? Jeśli tak,to tylko operacyjnie czy także poprzez leki itd. Dodam jeszcze tylko,że tą "kulkę" zauważyłem dopiero wczoraj. Wcześniej nie wyczułem nic.

PS. Z góry przepraszam,jeśli komuś wyda się ten mój opis stanu rzeczy trochę dziecinny.

Bardzo proszę kogoś znającego się o pomoc. Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dr Marcin



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie wyczuwasz jądra w mosznie natychmiast zgłoś się do lekarza... Niezstąpienie jąder można wyleczyć jedynie przez operacje i późniejszą kuracją hormonalną. Nie bagatelizuj tego gdyż skutkiem może być NIEPŁODNOŚĆ !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
UrbanyO



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha. Na czym polega ta operacja oraz kuracja hormonalna? Jeśli można proszę o jakiegoś linka lub wyjaśnienie tego.

Czy może to powodować np. raka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dr Marcin



Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Operacja polega na rozcięciu miejsca w które jądro się przemieściło i wsunięcie je do moszny. Kuracja hormonalna to najczęściej tabletki bądź zastrzyki, które mają za zadanie wznowić produkcje plemników. ( nie zawsze jest konieczna)

Jedyną konsekwencją zbagatelizowania sprawy jest bezpłodność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group