Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niewielki uraz paliczka palca wskazującego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ATI



Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 2:14 am    Temat postu: Niewielki uraz paliczka palca wskazującego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wszystko wydarzyło się około 3 lat temu, podczas gry w koszykówkę. Niefortunnie uderzyłem wyprostowanym palcem wskazującym prawej dłoni prostopadle w piłkę. Palec mnie rozbolał i od tego momentu nie mogłem wyprostować paliczka palca do końca bez pomocy drugiej dłoni. Aczkolwiek ta niemoc wyprostowania nie jest duża, ponieważ brakuję dosłownie kilku milimetrów. Palec spóchł, ale chyba po tygodniu opuchlizna zeszła i chyba także pękła torebka stawowa, ponieważ w pewnym momencie taki mały pasek skóry na palcu mi się złuszczył. Zbagatelizowałem tą sprawę i nie poszedłem do lekarza. Mineły trzy lata i ten uraz ani się nie pogłębił ani się nie naprawił.

Chciałem się zapytać czy to nie jest coś groźnego ?
Czy można lub trzeba to wyleczyć po 3 latach ?
Poniżej RL fotki, słaba jakość, ale zawsze...

Palec wskazujący lewej dłoni dla porównania (zdrowy).


Palec wskazujący prawej dłoni (uraz paliczka zaznaczony)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Omen07



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: RJS
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 9:26 pm    Temat postu: uraz palca środkowego.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego Forum. By nie zakładać nowego tematu, pozwolę sobie podpiąć się pod wcześniej założony....A teraz do sedna sprawy.. W dniu dzisiejszym podczas pomocy przy pracach rozbiórkowych, wyprostowanym palcem środkowym dłoni lewej uderzyłem dość mocno w drewnianą belkę... Poczułem ból, ponaciągałem trochę palec, rozmasowałem i pomagałem dalej Wink Niestety, po chwili na stawie (pomiędzy trzonem palca a paliczkliem środkowym) wystąpił obrzęk, palec bardzo boli przy zginaniu w tym stawie, od strony wewnętrznej widoczny jest krwiak.... I tutaj moje pytanie: czy muszę z tym biec do lekarza, czy wystarczą okłady Altacetu...

Pozdrawiam - Adam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wypadało by pujść w sumie...
miałem podobną sytyuacje pare razy...ale nibyłem u lekarza
raz rozwaliłem sobie palec u nogi pół roku cierpiałem masakrycznie to wyglądało..(nigdy nie grajcie po pijaku w piłke nożną tym bardziej jeżeli w pobliżu sa betonowe słupki ławki etc.Very Happy) innym razem to już nie palec ale niedaleko walnołem w sciane kilka krotnie z powodu irytacji tak długo aż sie plama z krwi zrobiłaWink-krew ciezko schodzi ze scian:P i nie mogłem palcem wskazującym ruszac dość długo miałem pół dłoni spuchniete(to było ekstremalnie głupie)...hehe

na pogotowie Ci nie zaszkodzi pujśc zrobią Ci fotke od ręki lekarz zobaczy czy nie złamany i pewnie tez masz zmasakrowaną torebke stawową wiec wypadało by troszeczke usztywnić i oszczędzać palec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group