Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nietypowa choroba tarczycy !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Claudqa



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 2:35 pm    Temat postu: Nietypowa choroba tarczycy ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pół roku temu na badaniu krwii wyszło mi podwyższony poziom TSH , więc poszłam do Edokrynologa , ale przed samą wizyta powtórzyłam TSH i inne badania tarczycy i wyszłomi TSH w normie 3,62 ,a ATA (anty TPO)
75,6 (norma jest do 35) , dziesięć dni pózniej znowu miałam badania i wyszło mi tsh 1,68 ,a ATA 114 !!!!! , czyli bardzo wysokie .
Endokrynolog kazał zrobić USG I oto jego wynik:
Tarczyca o niejednorodnej strukturze miąższu z obecnością licznych , drobnych torbielowato-litych zmian ogniskowych o wzmozonym przepływie przez miąższ . Objetosć tarczycy wyszła 8,8 ml , a powinna wyjść 12ml . Czyli mam zamałą tarczycę .
Lekarka kazała wrócić z tym USG i choć nie mam niedoczynnosci tarczycy (nie mam zadnych objawów) przepisałaa mi Letrox 0,025mg.
Nie wiem czy powinnam to zażywać , bo to lek na niedoczynność .
Co to może byc ta choroba ??

Czy na prawde nikt nie wie co to może być za choroba???
---
edit by Helloween: edytuj posty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Claudqa



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 6:14 pm    Temat postu: Nietypowa choroba tarczycy ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MOże to być Hashimoto ?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zawiedziona24



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zelczyna
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Ja mam chorobę Hashimoto i do tej pory nie wiem o co biega. Faktycznie jest niestabilny poziom hormonów i oni musza Ci je unormować. Przy czym zażywam Euthyrox N50. Także nie obawiaj się tych leków bo one powinny Ci pomóc. Ja idę za dwa tygodnie (dokładnie po 2-óch miesiącach stosowania hormonów) na badania kontrolne, więc napiszę co i jak. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group