Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nietolerancja laktozy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:36 pm    Temat postu: nietolerancja laktozy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu zaczełam kupować sobie mleko , po wypiciu pojawiają się zaparcia , biegunka i wzdęcia . Dodam , że jestem na diecie bezglutenowej więc jestem bardziej też narażona na nietolerancje laktozy.Jakie badanie powinnam zrobić , żeby to sprawdzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli jesteś na bezglutenowej to nie powinnaś pić mleka, ani jeść prodktów które je zawierają w duzym stopniu. dozwolone jest mleko kozie, ale krowie w żadnym wypadku.
sama miałam ten problem dawniej i ta dieta naprawdę była ciężka.
jakie badanie niewiem, mnie lekarze od razu powiedzieli że nie mam pić zwykłego mleka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba najlepiej jest się obserwować. wykluczyć na jakiś czas z diety mleko i zobaczyć, czy objawy ustepują, czy się pojawiają. jedynym testem, jaki kojarze (ale ledwo), to tzw. wodorowy test oddechowy (analiza oddechu po wypiciu roztworu laktozy) i krzywą laktozową (identycznie jak przy glukozie się wykonuje).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to mi lekarz pozwolił spożywać produkty mleczne , no ale zaczne obserwacje Smile po takich lodach , jogurtach itp wszystko jest ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group