Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nieprzyjemny zapach z ust

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalina222



Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:04 pm    Temat postu: nieprzyjemny zapach z ust Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie??? Jak pozbyc sie nieprzyjemnego zapachu z ust??? Chociaz myje zeby pare razy dziennie, dokladnie to zaraz po umyciu nieprzyjemny zapach powraca...co zrobic??? pomozcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze to wina bakterii znajdujacych sie na jezyku i na podniebieniu. Polecam po umyciu zebow wyczyszczenie szczoteczka rowniez jezyka. Slyszalam ze tylko ok 15% bakterii w jamie ustnej znajduje sie na zebach. Zdecydowana wiekszosc na jezyku wlasnie. Jesli problem nie zniknie udaj sie do dentysty, on napewno cos na to zaradzi. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe szczoteckza "oral"b 360:d może to wina diety? bo jak by nie patrzeć to związek ma napewno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie przyczyna leży w chorobie przewodu pokarmowego (np. refluks żołądkowo-przełykowy lub zapalenie żołądka na tle zakażenia Helicobacter pylori), zaburzen metabolicznych, niewydolności nerek. Jesli mycie zebow nic nie daje to radze poszukac rozwiazania do tego co napisałam Very Happy Wink
aha mozesz jeszcze sprobowac wypłukac jame ustna i gardło naparem z szałwii lub rumianku. unikaj pokarmow ciezkostrawnych i wzdymajacych Razz


mikmik napisał:
hehe szczoteckza "oral"b 360:d może to wina diety? bo jak by nie patrzeć to związek ma napewno

od dawna uzywam tylko 360 i nie narzekam, aha i nie zawsze myje policzki i jezyk a problemow nie mam Razz heh
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalina222



Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeśli jest to związane z przewodem pokarmowym to co mam robić??? Pójść do lekarza czy moze są na to jakies specyfiki w aptece???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej sie wybierz do lekarza. on juz powie co masz robic Smile skieruje na badania lub przepisze jakies specyfiki Smile good luck Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to może być od migdałków, wątroby czy kandydozy jamy ustnej. możesz zrobić wymaz z gardła. aha, czasami przy cukrzycy jest tez nieprzyjemny zapach z ust.

staraj się stosować antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej, unikać potraw ostrych, pić dużo wody, unikać kawy, alkoholu, papierosów. pomóc może (oprócz wspomianianego przez wind płukania gardła szałwią lub rumiankiem) żucie kopru lub goździka. słyszałam też, że czasem pomaga łykanie tabletek z zielonej herbaty lub z cynkiem, selenem.

a w ogóle byłaś z tym u dentysty?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1 zeby - zepsute ?
2 dieta
3 watroba
4 zoladek

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm nasunelo mi sie takie pytanie po przeczytaniu tych wypowiedzi. Jezyk trzeba myc specjalnymi plynami.. czy obojetnie czym mozna go szorowac byle szorowac hehe Question Wink pozdrawiam Smile
Powrót do góry
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sa specjalne płyny do płukania jamy ustnej Smile colgate max fresh itp Smile mysle ze te sa wiele lepsze niz "byle co" heh. Smile a szorowanie jezorka- polecam colgate 360 pulsar Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group