Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niepokojąca praca serca

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amen



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 1:26 pm    Temat postu: Niepokojąca praca serca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

itam.

Z góry zaznaczam, że jestem palaczem, piję alkohol, mam dużą nadwagę i codzień pijam jedną kawę.

Otóż mój problem polega na ciężkej pracy serca to znaczy przykładowo siedzę sobie i wstanę na chwilę po coś po czym siądę spowrotem to czuję dużo mocniejsze bicie serca ale niekoniecznie szybsze. Przy czym bije równo, za chwilę przerwa w biciu, uderzenie, krótsza przerwa i znów bije równo. Nie robi mi się przy tym słabo czy duszno chyba, że dostanę ataku paniki (mam nerwicę). Nie czuję bólu. Czasem miewam takie mocniejsze uderzenie serca przy czym dostaję paniki, lęku (raz trafiłem do szpitala). Lekarz stwierdził nerwicę ale jeden z sanitariuszy powiedział, że to może być blok 1 stopnia. Dzień w dzień towarzyszy mi lęk przed śmiercią.
Gdy chodzę gdzieś po mieście szybkim krokiem nie szuję jakiegoś specjalnego zmęczenia czy duszności. Planuję wizytę u lekarza jednak zanim to zrobię chciałem Was spytać o opinię.
Prawdopodobnie też mam niewiele magnezu w organizmie przez odżywianie się i ogólnie zły tryb życia. Co mogę zrobić zanim ustalę termin wizyty u lekarza aby wzmocnić serducho? Mam dopiero 22 lata i szkoda życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie możesz zmienic trybu życia na trochę zdrowszy, rzucić lub ograniczyć palenie i alkohol, zrzucić pare kilogramów. Magnez jak najbardziej jest wskazany, ale wizyta u lekarza obowiązkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wqaz



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uprawianie aktywności fizycznej w sposób epizodyczny może spowodować problemy kardiologiczne u osób mało aktywnych, według pewnego badania amerykańskiego, przeprowadzonego w ostatnim czasie. Tak samo dzieje się również w przypadku tych, którzy mają bardzo rzadkie i sporadyczne relacje seksualne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zazula



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staraj się regularnie badać, są takie aparaty do całodobowej opieki kardiologicznej np Cordium.
Powoli staraj się rozruszać, zacznij od spacerów, na inne sporty przyjdzie czas później Wink Papierosy oczywiście szkodzą, ale ich gwałtowne odstawienie może też wywołać duży stres, więc tu lepiej uważać. Spróbuj jeść zdrowo (nie chodzi o dietę, ale o ograniczenie rzeczy smażonych, bardzo tłustych itd)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janusz05
Spamer


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

papierosy to największy truciciel i od wyeliminowania papierosów bym zaczął tak na początek a następnie spacery tak z 30 min dziennie do tego rano rozgrzewka - wystarczy 15 minut, wieczorem ćwiczenia rozciągające też 15 minut. Do tego możesz brać magnes tylko nie przesadzaj z ilością Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DamianGG



Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszym krokiem jaki powinieneś Amen zrobić to udać się do lekarza kardiologa. O serce trzeba dbać i nie wolno bagatelizować żadnych objawów. Oczywiście zmiana stylu życia, diety i zwiększenie aktywności fizycznej będzie niezbędne w Twoim przypadku, ale wszystko pod kontrolą lekarską!!! Ja leczę się u kardiologa od kilku lat tak że wiem co mówię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arkoo



Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 06, 2015 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brzmi to jak typowa arytmia serca. Moja mam to ma więc wydaje mi się z tego jak ona radzi sobie z problemem, trzeba do kardiologa sie zgłosić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwiatkowska



Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lut 07, 2015 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapisz się na badanie holterowskie, to dowiesz się co tak naprawdę dzieje się w Twoim sercu. To najlepsze badanie, bo daje najwięcej informacji o pracy serca. Teraz coraz więcej przychodni ma już aparaty do badań holterowskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta126p



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto zgłosić się do lekarza o przepisanie holtera. Dokładnie przebada serce i jego pracę w trakcie snu jak i podczas dnia. Można jeszcze zakupić sobie ciśnieniomierz i prowadzić książeczkę ciśnień. Czyli zapisujemy poranny pomiar i wieczorny widać wtedy jakie mamy ciśnienie tętnicze. Najważniejsze jest pójść do lekarza i zrobić odpowiednie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 8:44 am    Temat postu: odp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam bardzo podobny problem. Ciężko u mnie z mobilizacją do ćwiczeń, więc z ruchem było ciężko. Na szczęście nie palę, ale i tak problem tylko narastał. Owszem byłam u lekarza, ale trochę zbagatelizowałam diagnozę. Opamiętałam się dopiero gdy trafiłam do szpitala ze stanem przedzawałowym. Tragedia. Lekarz stosując mews (dla osób,k tóre nie wiedzą co to proponuje poczytać trochę na [zakaz umieszczania linków] może się przydać) określił, że znajduję się w grupie podwyższonego ryzyka, więc moja wizyta w szpitalu się przeciągnęła. Jakimś lekami ustabilizowali pracę serca, ale do dzisiaj muszę bardzo uważać. Radze więc nie popełniać tego samego błędu co ja tylko iść do lekarza i go posłuchać. I stosować się do jego zaleceń Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group