Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

niepojace objawy - dretwienie rak,nog, zawroty glowy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackson20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:33 pm    Temat postu: niepojace objawy - dretwienie rak,nog, zawroty glowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Moja dziewczyna (18lat) ma straszne problemy ze zdrowiem i chciałbym zasięgnąć wiedzy czy ktoś może z czymś takim się spotkał albo choć może coś doradzić...
Otóż od soboty ma takie objawy: zawroty głowy, ból głowy, ostre napady zimna, drętwienie nóg i rąk, takie wrażenie jakby bezdechu że ucisk w mostku. Dziś jeszcze mówiła, że ją boli skóra, kości (takie uczucie). Ogółem cała na maxa osłabiona. Do tego dochodzą okresowo kłucie w okolicach serca i bóle tak niby w brzuchu i plecach (dolny odcinek- tak jakby połączone to było między brzuchem a plecami).
Wylądowaliśmy wczoraj w szpitalu i nic. Pobrali krew, dali jakąś kroplówke i była neurolog, która stwierdziła że nie wie co jest grane i odesłali ją do domu ze skierowaniem do innego neurologa... Już ją na początku tego roku zabierała karetka ze szkoły bo jej tak zdrętwiały ręce i nogi, że aż nie mogła się ruszać. I też nic nie stwierdzili.
Za tydzień jest zapisana do kardiologa na wszystkie badania wydolnościowe itp żeby sprawdzić czy z sercem wszystko ok. Ja tu myśle, że to może być na prawde coś poważnego i może to mieć jakieś głębsze podłoże. Coś z układem nerwowym, może kręgosłup albo mózg.. Sam już nie wiem. Będę wdzięczny za wszystkie rady. Pozdrawiam

--
edytowalem tytul postu - helloween
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak naprawdę to ciężko coś poradzić.
musi zrobić komplet badań i konsultacja z neurologiem jest jak najbardziej wskazana.
ja bym się pokusiła o prześwietlenie kręgów szyjnych, może tomografię z kontrastem głowy i /lub kręgów szyjnych oraz ewentualny rezonans.
może warto przebadać czy dziewczyna nie cierpi na cieśń nadgarstków.
kardiolog też jest wskazany skoro skarży się na serce.

czy miała kiedykolwiek jakieś problemy z kręgosłupem? skrzywienie? uraz? uraz głowy? kręgów szyjnych?
choruje na coś jeszcze?
bierze jakieś leki?
Powrót do góry
jackson20

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 12:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O problemach z kręgosłupem itp nic mi nie wiadomo i raczej nic takiego nie ma miejsca. Zapomniałem dodać o problemach z żołądkiem (kiedyś po wypiciu znacznej ilości kwasku cytrynowego) i ciągle niskie ciśnienie... dziś akurat 100 na 60. Co do leków to musi brać magnez i potas oraz ostatnio lekarz jej przepisał bodajże propranolol jeśli nie pomyliłem jakiejś literki. a wczoraj w szpitalu jej coś przepisali jednak nie pamiętam co, ale lekarz dodał że "może" to zakupić sobie, ale nie wie czy jej to coś da...
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 1:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego propranolol?
jackson20

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

propranolol niby dlatego, że jest na nerwice. tak doradził lekarz pierwszego kontaktu (ale jest on tez specjalista od m.in. neurologii dziecięcej)

a ten lek co jej przepisali w szpitalu co lekarz nie wiedział czy coś pomoże to Histimerck 8mg. A wyniki badania krwi wyszły, że wszystko w normie... Było badane: RBC, HCB, HCT,
MCV, MCH, MCHC, RDW, PLT, MPV, WBC, D-Dimer, Kreatynina, Potas oraz Sód.
gdzieś mi zwrócili uwage na problemy ze wzrokiem i fakt, bolą ją powieki i tak jakby tył oczu. I możliwe, że trochę jej się czasem rozmazuje przed oczami.
Powrót do góry
Gosia85
Przyjaciel forum

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jackson20 napisał:
propranolol niby dlatego, że jest na nerwice.

no bo jest.
może lekarz uważa, że wszystkie objawy są na tle nerwowym...
niech skonsultuje się u innego lekarza. może on jej coś doradzi...
Powrót do góry
jackson20

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 10:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byliśmy u neurolog i skierowała nas na rezonans mózgu. jednak wczoraj do tych
strasznych bóli głowy doszedł też ból w szyi.. kręgosłup ;/ a lekarka mówiła że
jak mózg nic nie wykaże to wtedy może na rezonans właśnie kręgów szyjnych albo
ta borelioza (sama na to zwróciła uwagę więc myślę, że też dobrze o niej świadczy)
Powrót do góry
ariela

Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To dobrze, że bedzie rezonans, w końcu wszystko się wyjaśni, chociaż jak czytam ten post to myślę, że może jakaś neurobolerioza dorwała Twoją dziewczynę.
Powrót do góry
Gosia85
Przyjaciel forum

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jackson20 a czy Twoja dziewczyna ma skierowanie na badanie boleriozy?
bo część objawów by się zgadzała: osłabienie organizmu, bóle kości (coś jak bóle reumatyczne), zawroty głowy...
dobrze, że dostała skierowanie na MRI. kiedy ma termin ?
nie wiem czy Wam mówili, ale nie może mieć w tym dniu: żadnej biżuterii, spinek do włosów, gumek, ubrania bez guzików (czyli dżinsy odpadają) zwłaszcza metalowych; bez naszywek.
jeśli ma problemy z klaustrofobią to lepiej niech zamknie oczy - mi pomogło Wink

a nie cierpi czasami na migrenę? bo przedtem nie pytałam...
i co z tym kardiologiem?
Powrót do góry
jackson20

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma skierowania na badanie boreliozy, póki co neurolog chce ten rezonans. ale dziękuję za te uwagi odnośnie ubioru itp, nie wiedziałem o tym Smile migreny.. hmm.. raczej nic mi ani jej o tym nie wiadomo, kardiolog jutro także zobaczymy
a termin rezonansu to jakoś w październiku się uda ale nadal chodzi mi po głowie ten ból w szyi i plecach...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2