Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niemowlak, problem z oczkami,

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niunia ona



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 3:02 pm    Temat postu: Niemowlak, problem z oczkami, Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od trzech dni zaobserwowałam u mojej 3 miesięcznej córeczki niekontrolowany skurcz oczu. dokładnie nie wiem jak to opisać, ale dzieje sie to gdy kładę ją na przewijak.Wszystko jest z nią dobrze, jest zdrowa i pogodna, ale te oczka mnie niepokoją. Moim zdaniem wygląda to tak jakby dostawała taki chwilowy skurcz trwający ok 3 sekundy. w tym czasie oczy uciekają jej do tyłu a minkę ma jakby sie czegos bała. Dziennie powtarza sie to ok 3 razy.Byłam z nią dzisiaj u lekarza, który powiedział mi że może to być pierwszym objawem padaczki Shocked Crying or Very sad ja nawet nie chce o tym myśleć, ale nikt mi nie potrafi doradzić co to może być.
Bardzo prosze o jakies rady, może ktoś sie uz spotkał z czyms podobnym.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandra_2006



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprostu idz jeszcze do innego lekarza .. lub do szpitala .. napewno bedzie dobrze Smile a czy ktos z was ma padaczke?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niunia ona



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie nikt z mojej ani męża rodziny nie ma padaczki. w środe zamierzam iść do innego lekarza, może on bedzie coś o tym wiedział. ogólnie już myślałam że jej przeszło ale przed chwilą gdy ją kąpałam to znowu miała ten skórcz. naprawde nie wiem co może być przyczyną. tak sobie jeszcze myslałam ze moze to jest spowodowane niedojrzałością jakiś nerwów albo błędnika. prosze o inne sugestie co o tym sądzicie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

my nie jestesmy lekarzami. wiec nie pomozemy Ci...ale sa przeciez specjalisci..moze warto wydac jakas kwote i isc prywatnie? bo panstwowo to beda odsyłac od 1go do 2giego...;/ Neutral niestety... Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niunia ona



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety tak sie składa ze byłam prywatnie, i w srode równiez idziemy prywatnie. ale zaczynam sie obawiac ze jak w wielu przypadkach, chociaz ma sie pieniądze to i tak człowiek jest bezradny, bo nikt nie potrafi pomóc Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze szukac poza miastem? przeciez musi ktos byc kto bedzie wiedzial cos o tym?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 11:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a te skurcze występują w jakiś konkretnych momentach? może w pomieszczeniu z jasnym oświetleniem?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niunia ona



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze swiatło nie ma z tym nic wspólnego. dzieje sie to tylko wtedy gdy kładę małą z pionu na przewijak lub do łóżeczka, wtedy odgina główkę do tyłu, mruży oczka, robi minkę jakby sie czegos bała i oczy uciekają jej do tyłu. po 3 sec wszystko wraca do normy. najgorsze jest to ze tylko ja to zauwazyłam bo dzieje se to tak krótko ze nie zdąże nikogo zawołac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 12:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem. może to być padaczka, choć równie dobrze może to być zupełnie coś innego. u niemowląt częściej pojawiają się różne drżenia niepadaczkowe. taki oczopląs może towarzyszyć zaburzeniom naczyniowym, chorobom błędnika, zapaleniom nerwu czy położeniowym zawrotom głowy.. może warto by zbadać błędnik i chyba przejść sie też do okulisty. ciężko coś doradzić.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niunia ona



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak teraz rozmawiałam z mamą i powiedziała mi że ja pierwszy raz siedziałam oparta o poduszki w pozyci pół leżące jak mialam 3 miesiące.Wcześniej cały czas byłam noszona na leżąco. Moja córcia już od pierwszego miesiąca lubi jak ją sie bierze na apa na stojąco, dodam że bardzo ładnie trzyma główkę, więc nie widziałam przeciwwskazań żeby ją tak nosić. ale może jednak za szybko i cos w mózgu nie zdążyło sie jeszcze wykształcić?? I czy to możliwe że teraz to ma związek ze zmianą położenia ciała??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group