Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nieleczone niskie ciśnienie - czym grozi?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bzum_bzum



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 2:23 pm    Temat postu: nieleczone niskie ciśnienie - czym grozi? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

narzeczony wyznał mi ostatnio, ze cierpi na regularne niedociśnienie, które "leczy" głównie kawą i, jak twierdzi, joggingiem, który pozwala mu na naturalne podwyższenie ciśnienia. martwi mnie jednak fakt, że zdarzyło mu się zasłabnąć kilka razy (mówił mi o tym nasz wspólny kolega, nawet nie on sam), w tym raz przy mnie, stąd w ogóle moja, że tak powiem, interwencja. niewiele wiem o tej chorobie, internet internetem, ale chciałam zapytać Was - czym może grozić nieleczone niskie ciśnienie i czy w ogóle powinnam się tak bardzo tym przejmować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli ciśnienie spadnie za bardzo grozi zapaścią.
ogólnie lekarze mówią, że lepiej mieć niedociśnienie niż nadciśnienie. ale że niedociśnienie nieleczone może być równie groźne.
zawał mu raczej nie grozi, już raczej niedotlenienie spowodowane zbyt wolną pracą serca.
no i tak jak Ty pisałaś- omdleniami i utratą świadomości.
gorzej jeśli zasłabnie za kółkiem - bo może spowodować wypadek, jeśli uderzy się w głowę może powstać krwiak, jeśli zasłabnie na ulicy może wpaść pod samochód itd. wymieniać możnaby bardzo długo.
dlatego lepiej tego nie lekceważyć i nie "kusić losu"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
henri_27



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ładnie Cię urządził narzeczony - zamiast sam się zająć własnym problemem... Myślę, że warto żebyś z nim pogadała i dała mu do zrozumienia, że się martwisz i bardzo byś się uspokoiła, gdyby jednak wybrał się do lekarza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loco_marina



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja mama to ma, zdarzają jej się zawroty głowy, bierze na to Gutron. nie wiem czy coś by jej strasznego było gdyby nie brała, ale wydaje mi się, że po prostu bardzo utrudniłoby jej to życie Smile dlatego polecam jednak Twojemu narzeczonemu wizytę u lekarza, chyba nie jest za wesoło być skazanym na kawę przez całe życie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kadarka



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no chyba jednak warto się poprzejmować, bo niedociśnienie to jest normalnie choroba. jest się na przykład bardziej narażonym na niedotlenienie mózgu, co nie jest chyba najweselszą perspektywą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loco_marina



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acha. czyli jednak mogłoby się stać coś strasznego. zaciągnij go do lekarza koniecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group