Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niedowaga przy niedoczynności tarczycy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lily_77



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 7:04 pm    Temat postu: Niedowaga przy niedoczynności tarczycy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio mój ginekolog zlecił mi badania na podstawie nieregularnych miesiączek i sporej niedowagi przy dużym apetycie ( ważę 46 kg przy wzroście 174 cm ). Wyniki badań to: TSH 6,820 ; norma 0,27-4,2 ; FT4 15,15 ; norma 12-22 ; dalej niestety nie mam podanego zakresu, więc napiszę na podstawie wypowiedzi lekarza:( badania robione w 19 dniu cyklu ) FSH 10,40 - w normie ; LH 6,94 - w normie ; PRL 11,87 - w normie ; estradiol 48,41 - za niski ; PRG - 0,66 - o wiele za niski. Dodam, że mam 18 lat. Objawy jakie u mnie występują to: senność, nadmierne wypadanie włosów, trudności z koncentracją, bóle mięśni i stawów, osłabienie, często jest mi bardzo zimno, mam worki pod oczami, jestem też bardzo blada i tak jak już wspominałam mam nieregularne miesiączki oraz dużą niedowagę przy sporym apetycie. Czy to możliwe, żebym miała niedoczynność tarczycy przy tak dużej niedowadze? ( Jednym z objawów niedoczynności jest tycie )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz6341



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. mam pytanie moje tsh wynosi 1.54 i chyba raczej jest w normie z tego co się orientuje. ale moje samopoczucie psychiczne i wogole problemy ze spaniem z cipłota ciała itp uwzględniaja albo niedoczynnosc lub nadczynność. z tego co wyczytałam w necie to raczej powinnam miec niedoczynnosc. mam duży aptety waze 49kg przy wzroscie 170cm. wiec nie wiem. licze na szybka i konkretna odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrób badanie USG tarczycy. czasem dopiero ono pokazuje czy wszystko ok mimo prawidłowych wyników.
ps. skąd wiesz że są prawidłowe? masz podany zakres referencyjny ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz6341



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak mam podany od 0.25 do 4.0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group