Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

niedoczynność tarczycy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damenmik



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 10:31 pm    Temat postu: niedoczynność tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Zrobiłem sobie badania krwi TSH ogólne wyszło mi 6,0 czyli wskazuje na niedoczynność tarczycy.

objawy niedoczynności tarczycy to
sennoś
mrowienie(drętwienie) w rąk i nóg.
ból głowy i migrena
uczucie zimna

U mnie te objawy bardzo się nasiliły.
Jestem cały czas senny i czasami boli mnie głowa
Zimno mi i drętwieją mi nogi i ręce

Zrobiłem sobie reszte hormonów tzn. TSH1 ,TSH2 , TSH 3 i tym podobne(chyba) wyniki bedą za trzy dni.
TSH(to ogólne) jak mówiłem wyszło mi 6 czyli to jest lekka niedoczynnośc tarczycy czy pomimo tego moje objawy mogą być tak silne ?

Może być tak że TSH (to ogólne) wskazuje na lekką niedoczynnośc tarczycy a reszta hormonów TSH1 TSH TSH3 .... będą wskazywały na poważną niedoczynnośc tarczycy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
figo77



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie ze moze byc tak byc . z tego co sie orientuje to nawet jesli tsh masz w normie to mozesz miec niedoczynnosc tarczycy - to bardzo czesto myli lekarzy mysla ze tsh jest w normie to nie wysylaja na kolejne badania. powinienes miec badania na ft3 , ft4 i najlepiej zrob sobie usg tarczycy
pozdrawiam i napisz jak to u Ciebie sie rozstrzygnelo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
damenmik



Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 6:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialem usg tarczycy i wszytsko nanim wyszlo ok.
Ale jakaś lekarka powiedziała że to że usg wyszło dobrze to nie znaczy że nie mam niedoczynności tarczycy czy to prawda ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
figo77



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej tak choc pierwszym badanie ktore powinno wskazac na niedoczynnosc tarczycy jest wlasnie usg
a jakie masz konkretnie objawy? masz dretwienie w okolicach policzkow np?
i w ogole ile masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group