Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niedobór magnezu i nadmiar wapnia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domi1_23



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzisław Śl.
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 2:25 pm    Temat postu: Niedobór magnezu i nadmiar wapnia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś odebrałam wyniki. Morfologia dobra, ale Mg za mało i Ca za dużo. Bardziej interesuje mnie Wapń - czytałam w Internecie, jakie mogą być skutki nadmiaru i martwię się. Być może za duża podaż w jedzeniu.
Co zrobić, żeby go wyrównać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 7:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spożywać mniej produktów, zawierających wapń kwasotwórczy? to zależy, co jest przyczyną. czy nadmierne wchłanianie czy spadek wydalania.. podobno witamina D3 ułatwia wydalanie wapnia, trzeba zwracać uwagę na dobrą pracę nerek, dużo pic i ewentualnie kalcytonina i bisfosfoniany, ale stosowane zapewne jak dieta nie pomaga.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi1_23



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzisław Śl.
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy są naturalne sposoby obniżenia wapnia, oprócz diety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group