Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę pić alkoholu. Co jest przyczyna?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prz84



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 10:42 pm    Temat postu: Nie mogę pić alkoholu. Co jest przyczyna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od zawsze alkohol wywoływał u mnie wymioty. Moja maksymalna dawka alkoholu to najwięcej trzy piwa, później albo był okropny wstręt albo wymioty. Czy to może to być objawem jakiejś choroby? co z tym robić, bo czasem przy niektórych okazjach trzeba wypić więcej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

??????? po prostu masz słabą wątrobę. a piwa nie pije się na litry, kto więcej, tylko dla smaku... NIE MA takiej okazji gdzie trzeba by było wypić więcej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam123



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe pytanie. Ja mam to samo po wypiciu kilku piw wymiotuję taką kwaśna pianą i nie mogę patrzeć na alkohol. Nigdy mi się nie zdarzyło żebym się upił bo zawsze po kilku kieliszkach przechodzi mi chęć na alkohol. A czemu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli od zawsze, to rzeczywiście może to być słaba wątroba lub reakcja alergiczna... ew. niedobory cynku lub stosowane leki, ale to już nie podchodzi pod "od zawsze".
i zgadzam się z aramentis, nigdy nie trzeba wypić więcej. nikt Ci na siłe przecież alkoholu nie będzie wlewał do gardła
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mTa



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam teraz tak samo, chociaż wcześniej takie objawy u mnie nie występowały;P po prostu po jakimś czasie nagle bum i koniec, teraz stronie od alkoholu i piję bardzo mało, wręcz okazyjnie:) jak ktoś mi coś proponuje to praktycznie zawsze dziękuje;) nie wiem dlaczego tak ale jakos wyszło, nie tęsknie za tym i nie płacze, wręcz mi z tym bardzo dobrze:d

a razem ze wstetem do alkoholu przyszedł wstręt do papierosów;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emi2



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 6:35 pm    Temat postu: I dobrze.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej alkoholizm wam nie grozi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam123



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wcześniejszym poście pisałem, że nie mogę pić alkoholu. A pozostałe objawy być może z tym związane to:
-nadmierna potliwość (jak wypiję piwko to się nie pocę)
-nikt po mnie nie wejdzie do łazienki (okropny zapach), dlatego podejrzewam, że to może być związane z układem trawiennym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
prz84



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 11:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widzę, że temat umarł a nie ja tylko mam taki problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam taką prostą radę- jeśli alkohol Ci szkodzi- nie pij.
nigdzie nie jest napisane, że trzeba wypić.
moze jesteś uczulony na któryś składnik alkoholu. widać Twój organizm go nie toleruje. i nie sądzę żeby to był objaw jakiejś choroby. moja koleżanka np. zawsze dostaje kataru i kicha jak wypije piwo. u Ciebie może się to objawiać inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
heniow



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może to wadliwy gen dehydrogenazy aldehydowej??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group