Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę beknąć - pomocy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chorynacoś



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 11:02 pm    Temat postu: Nie mogę beknąć - pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój problem polega na tym, że nie potrafię wywołać beknięcia, po prostu nie wiem jak. A sprawia to duże kłopoty podczas picia napojów gazowanych i podczas jedzenia. Czuję się pełny, a to tylko powietrze. Przez to boli mnie brzuch. Poradźcie mi coś. Jak beknąć? Może macie jakieś swoje sposoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
problemzodbijaniem



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wiem że temat dawno nie poruszany ale mam podobny problem. Po jedzeniu czy piciu, chociaż bardzo moi sie chce odbić to nie mogę i strasznie mnie to męczy. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też to mam i nie wiem jak można sobie pomóc ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Otworzyć" gardło i napiąć przeponę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 7:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należy zmienić dietę na bardziej lekkostrawną,unikać (czasowo)używek,wód gazowanych,pokarmów wzdymających,smażonych i tłustych.Dużo pić.Wskazany ruch(szczególnie po posiłkach ale nie tylko) dla poprawienia perystaltyki jelit.Na wzdęcia można kupić leki w aptece(jest ich kilka bez recepty,jak potrzeba mogę podać kilka do wyboru) należy pokarmy spożywać w małej ilości ale często (5x)Nic nie wspominacie o innych objawach(stolec,bóle jelitowe szczególnie z lewej strony,zgagi itd)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam czasem bóle jelit, myślałam że to jajniki ale ginekolog wyprowadził mnie z błędu, brałam na to meteospasmyl i lentrea, czasowo pomaga ale przecież nie będę cały czas jadła tabletek ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 10:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

meteospasmyl tak jest wskazany ale jest na receptę a ja mówię o lekach które są bez Rp.i możliwością długiego stosowania bez szkody.Co do Lentrea to nie uważam za potrzebny do stosowania(bardziej wskazany przy wrzodach)I do zaleceń,które podałem poprzednio.P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi te leki lekarz przepisał jak opisywałam swoje objawy, pomagają ale jak tylko przestanie się je brać to objawy wracają, mi środki bez recepty nie pomagają
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonimowa22
Jak wnioskuję z tego,to tak naprawdę nie jest zdiagnozowana przyczyna i zasadniczo nie Jesteś leczona a jeśli,to na zasadzie a może pomoże(bardzo częsta metoda leczenia bez badań pomocniczych?)Należy przeprowadzić szczegółowe badania gastrologiczne.I wówczas możemy mówić o prawidłowym leczeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
prokata



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej napić się wody gazowanej i troszkę poćwiczyć od razu powinno pomóc, ewentualnie poćwiczyć równomierny oddech to wszystko co jest w stanie otworzyć gardło... albo idealne są ćwiczenia które pobudzają przeponę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group