Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie karmię już 16 miesięcy, a ciągle mam mleko...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aldho



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 7:43 pm    Temat postu: Nie karmię już 16 miesięcy, a ciągle mam mleko... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam problem z laktacją, która nie chce zaniknąć, mimo, że nie karmię już od 16 miesięcy. Robiłam badania prolaktyny, wynik był na poziomie 12, czyli w normie. Również kompleksowe badanie ginekologiczne razem z USG nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Otrzymałam więc skierowanie do poradni endokrynologicznej. Lekarz rodzinny, jak i ginekolog zasugerował, że może to mieć jakiś związek z tarczycą. Do endokrynologa na wizytę niestety muszę czekać jeszcze dwa miesiące, więc chciałam tutaj dowiedzieć się, czy faktycznie sprawy tarczycowe mogą mieć jakiś związek z tak długo nie zanikającą laktacją.
Innym objawem, jaki zauważyłam jeszcze u siebie po urodzeniu dziecka, to zmiana ciepłoty ciała. Kiedyś byłam strasznym zmarzluchem, a teraz zawsze mi gorąco i ciągle nadmiernie się pocę.
Dodam jeszcze, że lekarz przepisał mi na zatrzymanie laktacji bromergon. Po skończeniu opakowania /30 tabl./ po ok. tygodniu mleko znów się pojawiło, potem wzięłam drugie opakowanie i było podobnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aldho
Zgadza się tarczyca moze mieć wpływ na laktację.Prolaktyna stymuluje produkcję mleka przez gruczoły piersiowe oraz reguluje wydzielanie luteiny.Objawy ktore opisuje są między innymi związane z tarczycą.Były wykonane badania krwi w kierunku tarczycy?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aldho



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robiłam tylko ogólną morfologię oraz poziomu prolaktyny. Mam nadzieję, że endokrynolog, u którego wizytę mam za półtora miesiąca da skierowanie na odpowiednie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż ,należy poczekać na badanie krwi w kierunku tarczycy(TSH,fT3 i fT4)Dziwię się że od razu nie wykonano
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group